Imponująca wygrana kielczanek - po I dniu półfinałów mistrzostw Polski juniorek

W piątek zainaugurowano mistrzostwa Polski juniorek. Najwyższe zwycięstwo odniosła Korona Handball Kielce, która dodatkowo rzuciła najwięcej bramek i straciła najmniej.

Pierwsza grupa półfinałów mistrzostw Polski juniorek rozegrała swoje mecze w Gdyni. W pierwszym spotkaniu szósty zespół ubiegłorocznych rozgrywek - KS Sośnica Gliwice nie miała problemów z pokonaniem MTS-u Żory. Gliwiczanki ostatecznie wygrały 33:20.

Nie było też problemów w derbach Pomorza. Vistal Łączpol Gdynia, chociaż do połowy prowadził różnicą zaledwie czterech bramek, ostatecznie pokonał Sambora Tczew aż 36:21. W sobotę MTS zagra z Samborem, a w drugim szlagierowo zapowiadającym się spotkaniu, Vistal Łączpol podejmie Sośnicę.

Grupa I KS Sośnica Gliwice - MTS Żory 33:20 (14:10) Vistal Łączpol Gdynia - Sambor Tczew 36:21 (17:13)

Msc Zespół M W R P Pkt Bramki
1 Vistal Łączpol Gdynia 1100236:21
2 Sośnica Gliwice 1100233:20
3 MTS Żory 1001020:33
4 Sambor Tczew 1001021:36

Pierwsze spotkanie grupy J było bardzo ciekawe, a zmierzyły się w nim dwa zespoły z Mazowsza. Do przerwy MMKS Jutrzenka Płock remisowała z UKS-em Varsovią, jednak ostatecznie 25:21 wygrały płocczanki, które przed rokiem zajęły piąte miejsce w klasyfikacji.

Drugi mecz, to pojedynek dwóch Kusych - ze Szczecina i z Krakowa. Zawodniczki z Pomorza Zachodniego, które jako jedyne mają dwóch przedstawicieli w półfinałach, nie miały tutaj problemów z wygraną, zwyciężając aż 34:17. W sobotę krakowianki zagrają z płocczankami, natomiast szczecinianki z warszawiankami.

Grupa J MMKS Jutrzenka Płock - UKS Varsovia Warszawa 25:21 (11:11) MKS Kusy I Szczecin - SKS Kusy Kraków 34:17 (16:8)

1MKS Kusy I Szczecin1100234:17
2 MMKS Jutrzenka Płock 1100225:21
3UKS Varsovia Warszawa1001021:25
4 SKS Kusy Kraków 1001017:34

W grupie K, podobnie jak we wszystkich innych bardziej wyrównane było pierwsze spotkanie. UKS Wilanowia Warszawa, która w ubiegłym sezonie zajęła siódme miejsce pokonała ChKS Łódź 23:19. Zawodniczki ze Stolicy do przerwy prowadziły już różnicą ośmiu bramek, jednak łodzianki do końca walczyły o punkty.

Spotkania w tej grupie rozgrywane były w Kielcach. Korona Handball nie okazała się gościnna i wygrała z KPR-em Kobierzyce aż 39:16, wyraźnie dominując w obu połowach. W sobotę zawodniczki z Kobierzyc czeka kolejne trudne zadanie - mecz z Wilanowią. Korona Handball zagra natomiast o drugie zwycięstwo z ChKS-em.

Grupa K UKS Wilanowia Warszawa - ChKS Łódź 23:19 (14:6) Korona Handball Kielce - KPR Kobierzyce 39:16 (18:8)

1 Korona Handball Kielce 1100239:16
2 UKS Wilanovia Warszawa 1100223:19
3 ChKS Łódź 1001019:23
4 KPR Kobierzyce 1001016:39

Ostatnia grupa półfinałowa rozgrywała swoje mecze w Kwidzynie. Na początek zmierzyły się ze sobą MKS Kusy II Szczecin i SPR Łukovia Łuków. Do przerwy łukowianki prowadziły już 15:11. Chociaż młodsza drużyna ze Szczecina zdołała odrobić dwie bramki, ostatecznie przegrała.

W drugim spotkaniu brązowy medalista ubiegłorocznych rozgrywek MTS Kwidzyn zgodnie z oczekiwaniami pokonał KPR Ruch Chorzów. Jeszcze do przerwy kwidzynianki prowadziły różnicą zaledwie jednej bramki. W drugiej części spotkania odskoczyły ślązaczkom na osiem trafień.

Grupa L MKS Kusy II Szczecin - SPR Łukovia Łuków 23:25 (11:15) MTS Kwidzyn - KPR Ruch Chorzów 32:24 (16:15)