Superliga: Blisko niespodzianki w Puławach (wyniki)

W środę zespoły z PGNiG Superligi zainaugurowały 16. kolejkę spotkań. W Puławach miejscowe Azoty po zaciętym meczu pokonały Zagłębie Lubin.

W Puławach szczypiorniści Azotów gościli Zagłębie Lubin. Zdecydowanym faworytem tego pojedynku byli puławianie, którzy znakomicie rozpoczęli spotkanie. W pierwszej połowie Azoty nadawały ton rywalizacji prowadząc 3-4 bramkami. Po zmianie stron niespodziewanie piłkarze ręczni Zagłębia szybko zdołali odrobić start, a nawet objąć prowadzenie. W decydujących momentach meczu więcej zimnej krwi zachowali puławianie, którzy nie pozwolili wydrzeć sobie zwycięstwa.

W Zabrzu zespół Górnika okazał się mało gościnny dla mieleckiej Stali. Początek spotkania należał do podopiecznych Pawła Nocha, którzy zdołali wypracować skromne prowadzenie. Górnik nie pozwolił jednak rywalom rozwinąć skrzydeł i jeszcze przed przerwą przejął inicjatywę, schodząc do szatni z zaliczką dwóch trafień 16:14. W drugiej połowie dominacja zabrzan była już wyraźna, zdołali oni wypracować pięciobramkowe prowadzenie. W końcówce spotkania mielczanie zniwelowali nieco straty, jednak nie byli w stanie zagrozić gospodarzom.

KS Azoty Puławy - Zagłębie Lubin 26:24 (13:10) Najwięcej bramek: dla Azotów - Rafał Przybylski 6, Paweł Ćwikliński, Adam Babicz i Marko Tarabochia po 4; dla Zagłębia - Mateusz Przybylski 7.

Górnik Zabrze - PGE Stal Mielec 33:31 (16:14) Najwięcej bramek: dla Górnika - Łukasz Kandora 8, Michał Kubisztal i Witalij Nat po 6; dla Stali - Łukasz Janyst 7, Damian Kostrzewa 5.