Gaz-System Pogoń rozbiła MMTS! Udany start Azotów, Stali i Zagłębia (wyniki)

Gaz-System Pogoń Szczecin, KS Azoty Puławy, Zagłębie Lubin oraz SPR Stal Mielec udanie zainaugurowały rozgrywki PGNiG Superligi Mężczyzn sezonu 2013/14.

Starcie w Szczecinie między miejscową Gaz-System Pogonią a brązowym medalistą poprzednich rozgrywek - MMTS-em Kwidzyn, zapowiadało się jako hit inauguracyjnej kolejki PGNiG Superligi. Choć mecz doświadczyć miał wielu emocji, to spotkanie utraciło na swej zaciętości już po kwadransie, kiedy gospodarze objęli prowadzenie 9:7. Od tego momentu zespół Rafała Białego dyktował warunki gry i już przed przerwą powiększył przewagę do sześciu bramek (18:12). Po zmianie stron kwidzynianie nie byli w stanie nawiązać wyrównanej rywalizacji i w 48. minucie gospodarze wygrywali już 31:22. Pogoń ostatecznie zwyciężyła 39:28, dobijając MMTS w końcowych fragmentach starcia.

Od wygranej ligowe zmagania rozpoczęli też gracze KS Azotów Puławy. Drużyna Bogdana Kowalczyka tryumfowała w starciu z Piotrkowianinem Piotrków Tryb. różnicą sześciu trafień (34:28), już w pierwszych minutach wypracowując solidną zaliczkę (6:2 - 9. min.). Choć gospodarze usilnie starali się zniwelować straty, to puławska drużyna spokojnie kontrolowała wydarzenia na parkiecie i do przerwy wygrywała 17:12. Po zmianie stron obraz gry nie uległ zmianie. Mimo że Piotrkowianin w 45. minucie przegrywał już tylko 20:22, to Azoty swobodnie dowiozły prowadzenie do końcowej syreny i zgarnęły pierwsze punkty w sezonie.

Niezwykle cenne punkty wzbogaciły także dorobek Zagłębia Lubin. Miedziowi, porządnie zawodzący w trakcie okresu przygotowawczego w sobotę pokonali beniaminka z Opola różnicą zaledwie jednej bramki. Zespół Dariusza Bobrka od samego początku meczu był jednak stroną przeważającą, a spora w tym zasługa golkipera Bartosza Dudka. Przed przerwą lubinianie wypracowali sobie trzybramkową przewagę (15:12), którą powiększyli tuż po wznowieniu gry (23:17). Gwardia z walki o korzystny rezultat nie rezygnowała jednak do końcowego gwizdka i na 30 sekund przed końcową syreną doprowadziła do rezultatu 28:29. Na całkowite odrobienie strat opolskiej ekipie zabrakło czasu.

Wiceliderem po sobotnich spotkaniach została natomiast SPR Stal Mielec, która przed własną publicznością nie dała szans drugiemu z beniaminków, KPR-owi Legionowo. Ekipa Ryszarda Skutnika niewzruszona problemami kadrowymi towarzyszących jej w ostatnich dniach przygotowań starcie z KPR-em rozpoczęła bardzo solidnie, już w 20. minucie wychodząc na prowadzenie 13:6. Choć zawodnicy z Mazowsza liczyli na zaskoczenie rywali i wywiezienie z ich parkietu kompletu punktów, to w starciu z dobrze dysponowanymi Czeczeńcami nie mieli większych szans. Do przerwy mielczanie wygrywali 18:12, w drugiej części spotkania kontrolując wydarzenia i tryumfując ostatecznie 33:24.

Gaz-System Pogoń Szczecin - MMTS Kwidzyn 39:28 (18:12) Najwięcej bramek: dla Pogoni - Bartosz Konitz 8, Wojciech Zydroń 7, Mateusz Zaremba 6, dla MMTS - Michał Daszek 6, Maciej Mroczkowski, Kamil Sadowski - po 5.

Piotrkowianin Piotrków Trybunalski - KS Azoty Puławy 28:34 (12:17) Najwięcej bramek: dla Piotrkowianina - Szymon Woynowski, Wojciech Trojanowski - po 6, Maciej Pilitowski, Tomasz Mróz - po 5, dla Azotów - Adam Babicz, Piotr Masłowski - po 6, Rafał Przybylski 5.

Zagłębie Lubin - Gwardia Opole 29:28 (15:12) Najwięcej bramek: dla Zagłębia - Mikołaj Szymyślik 8, Wojciech Gumiński 7; dla Gwardii - Michał Szolc, Marko Vukcević - po 5, Marceli Migała 3.

SPR Stal Mielec - KPR Legionowo 33:24 (18:12)

Najwięcej bramek: dla Stali - Rafał Gliński 7, Michał Chodara 6, Łukasz Janyst 5; dla KPR - Witalij Titow 5, Jarosław Dzieniszewski, Michał Prątnicki - po 4.