Miedziowe rozbiły Ruch, Pogoń wydarła punkty Piotrcovii (wyniki)

Znamy końcowy układ tabeli PGNiG Superligi Kobiet i pary play-off! Sobotnie mecze 22. kolejki nie wprowadziły większych zmian, swą pozycję poprawiły jedynie Pogoń Baltica Szczecin i KPR Jelenia Góra.

Zaledwie kilku minut by rozstrzygnąć losy sobotniego meczu z KPR Ruchem Chorzów potrzebowały piłkarki KGHM Metraco Zagłębia Lubin. Podopieczne Bożeny Karkut od pierwszych sekund grały bardzo uważnie w defensywie, zmuszając rywalki do licznych błędów, po których wyprowadzały zabójcze kontrataki. W 17. minucie lubinianki objęły dziewięciobramkowe prowadzenie (12:3), które dowiozły do przerwy (16:7). Po zmianie stron przewaga dzieląca obie ekipy wzrosła powyżej dziesięciu trafień, a ostatecznie Zagłębie rozbiło Niebieskie wygrywając 34:19.

Zdecydowanie bardziej zacięty przebieg miało starcie w Szczecinie, gdzie Pogoń Baltica mierzyła się z Piotrcovią Piotrków Tryb. Stawką sobotniego meczu dla zawodniczek Adriana Struzika było 5. miejsce w sezonie zasadniczym. Początkowo wydawało się, iż szczecinianki łatwo osiągną swój cel, bowiem jeszcze w 18. minucie wygrywały 15:10. Tuż przed przerwą przyjezdne zdołały jednak zmniejszyć straty do jednej bramki (19:20), w II połowie przejmując inicjatywę. W 54. minucie Piotrcovia wygrywała nawet 32:29, lecz kapitalna postawa gospodyń w ostatnich minutach pozwoliła im odwrócić losy meczu i zwyciężyć 34:33.

Najmniejszych problemów ze zgarnięciem kompletu punktów nie miały liderki tabeli SPR Lublin oraz zawodniczki KPR-u Jelenia Góra. Szczypiornistki z Lublina na własnym parkiecie nie dały najmniejszych szans Olimpii-Beskid Nowy Sącz, którą w dość piknikowych nastrojach pokonały 42:27. Trochę większy opór jeleniogórzankom postawiły zaś piłkarki Aussie Sambora Tczew, które dzięki lepszej grze w ostatnich minutach zmniejszyły rozmiary porażki do pięciu bramek (23:28). Wygrana pozwoliła KPR-owi wskoczyć na 6. miejsce w tabeli.

Pary play-off: SPR Lublin - Olimpia-Beskid Nowy Sącz  Vistal Łączpol Gdynia - KSS Kielce  KGHM Metraco Zagłębie Lubin - KPR Jelenia Góra  AZS Politechnika Koszalińska - Pogoń Baltica Szczecin

Wyniki 22. kolejki (sobotnie mecze):

KGHM Metraco Zagłębie Lubin - KPR Ruch Chorzów 34:19 (16:7)

Najwięcej bramek: dla Zagłębia - Karolina Semeniuk-Olchawa 10, Jelena Bader 6, Agnieszka Jochymek 5; dla Ruchu - Jovana Jovovic 5, Kinga Grzyb 3, Karolina Jasinowska 3.

Pogoń Baltica Szczecin - Piotrcovia Piotrków Trybunalski 34:33 (20:19) Najwięcej bramek: dla Pogoni - Monika Głowińska 8, Agata Cebula 6, Monika Stachowska i Katarzyna Sabała po 5; dla Piotrcovii - Joanna Waga 8, Agata Wypych 7, Anna Szafnicka i Aleksandra Mielczewska po 5.

KPR Jelenia Góra - Aussie Sambor Tczew 28:23 (17:10) Najwięcej bramek: dla KPR - Joanna Załoga 8, Emilia Galińska 5; dla Aussie Sambor - Justyna Belter 8, Urszula Lipska 4

SPR Lublin - Olimpia-Beskid Nowy Sącz 42:27 (21:13)

Najwięcej bramek: dla SPR - Ewa Wilczek 10, Małgorzata Stasiak 6, Dorota Małek, Agnieszka Kocela, Małgorzata Majerek i Alina Wojtas po 5; dla Olimpii - Kamila Szczecina 9, Agnieszka Leśniak 6, Anna Maślanka 4.