Srogi rewanż Wojskowych - relacja z meczu ŚKPR Świdnica - Śląsk Wrocław

Śląsk Wrocław pewnie pokonał ŚKPR Świdnica w wyjazdowym meczu 19. kolejki I ligi mężczyzn gr. B. Wojskowi zrewanżowali się Szarym Wilkom za niespodziewaną porażkę w pierwszej rundzie rozgrywek.

Pierwszy pojedynek obu ekip dostarczył sporych emocji i dość zaskakującego rozstrzygnięcia. Mający wówczas aspiracje walki o awans do PGNiG Superligi Śląsk przegrał na własnym parkiecie z ligowym średniakiem ze Świdnicy, tracąc tym samym dystans do pozostałych kandydatów do awansu - Gwardii Opole i Nielby Wągrowiec. Teraz, choć już bez logicznych szans na grę choćby w barażach, Wojskowi planowali zrewanżowanie się lokalnemu rywalowi.

Początek starcia nie wskazywał jednak na taki obrót spraw. ŚKPR rozpoczął od prowadzenia 2:0 i choć wrocławianie szybko wyrównali (2:2 - 4. min.), to dwie bramki Marka Mrugasa wyprowadziły gospodarzy na ponowne prowadzenie (4:2 - 6. min.). Do końca pierwszej połowy gra toczyła się bramka za bramkę, przy czym stroną przeważającą i utrzymując jedno lub dwa trafienia przewagi byli gospodarze. W 27. minucie ŚKPR wygrywał jeszcze 11:9 i jedynie fatalna końcówka sprawiła, że na przerwę jako liderzy zeszli przyjezdni.

Przestój z końcówki pierwszej części meczu był zapowiedzią katastrofalnej gry świdniczan w drugiej połowie. Podopieczni Krzysztofa Mistaka po zmianie stron zaprezentowali się fatalnie, rażąc indolencją strzelecką i niedokładnością. W 35. minucie bramkę dla SKPR-u zdobył Robert Szuszkiewicz, a na kolejne trafienie miejscowi kibice czekać musieli aż kwadrans. W tym czasie Wojskowi wypracowali dziewięciobramkowe prowadzenie (21:12), którego nie oddali do końcowego gwizdka.

Wygrana w Świdnicy sprawiła, że podopieczni Aleksandra Malinowskiego mogą być praktycznie pewni trzeciego miejsca w tabeli. Świdniczanie natomiast po znakomitym początku 2013 roku odnotowali kolejną porażkę i w ligowej tabeli nadal pozostają za plecami MKS-u Kalisz.

ŚKPR Świdnica - Śląsk Wrocław 19:25 (11:12) ŚKPR:

Olichwer, Wasilewicz - Brygier 4, Piędziak 3, Kijek 2, Mrugas 2, Rogaczewski 2, Rutkowski 2, Szuszkiewicz 2, Pułka 1, Żubrowski 1, Gałach, Marciniak, W. Makowiejew, Orzłowski.

Śląsk: Schodowski, Julien - Gałat 4, Koprowski 4, Zadura 4, Herudziński 3, Kłos 3, Swat 3, Wolski 2, Wróblewski 2, Piłat.

Karne: ŚKPR - 5/6; Śląsk - 3/6.

Kary: ŚKPR - 10 min. (Żubrowski - 6 min., Orzłowski, Piędziak - po 2 min.); Śląsk - 12 min. (Koprowski, Wolski - po 4 min., Kłos, Zadura - po 2 min.).

Sędziowali: Andrzej Jaworski (Głogów) oraz Przemysław Stężowski (Lubin).   Widzów: 450.