MŚ 2013: Zwycięski test Serbów, Petar Nenadić MVP

Reprezentacja Serbii, grupowy rywal biało-czerwonych na mistrzostwach świata w Hiszpanii, w towarzyskim meczu pokonała Rumunię. Z dobrej strony zaprezentowali się gracze występujący w polskiej lidze.

Pierwsza połowa towarzyskiego pojedynku nie zwiastowała pewnej wygranej Serbów. To zespół Rumunii nadawał ton rywalizacji, prowadząc po pierwszych 30 minutach 12:11. W drugiej części zawodów Serbowie zagrali jednak zdecydowanie lepiej, odnosząc pewne zwycięstwo.

Trener Veselin Vukovic mógł być zadowolony z postawy Ivana Nikcevicia i Petara Nenadicia. Skrzydłowy Orlen Wisły Płock zdobył 7 bramek i był najskuteczniejszym zawodnikiem spotkania. Rozgrywający Nafciarzy na listę strzelców wpisał się 5 razy i został wybrany najbardziej wartościowym graczem meczu.

Serbia - Rumunia 29:23 (11:12)

Serbia: Nikčević 7 (2), Toskić 3, Radivojevic 4, Prodanovic 2, Ilic 2, Mitrovic 1, Zelenovic 3, Stankovic, Radovanovic, D. Nenadic, P. Nenadic 5, Marsenić 2, Gajic.

Rumunia: Coban, Despinesku 3, Grasu 2, Wave 1, Iancu, Kampan 2, Simko 1, Gita 1, Sadoveak 1, Rambo 3, Florea 4, Novanik 3, Rotaru 1, Marosito, Fenice 1.