Porażka Zagłębia, wygrana Politechniki w europejskich pucharach!

Politechnika Koszalińska rywalizowała w Challenge Cup z Chorwacką RK Zelina, natomiast podopieczne Bożeny Karkut rywalizowały z dobrze już znanym mistrzynią norweskim Byasen w ramach Pucharu Zdobywców Pucharów.

Nie najlepiej zagrały mistrzynie Polski, które przegrały z norweskim Byasen Trondheim. Po trzydziestu minutach zawodniczki z Norwegii prowadziły różnicą sześciu bramek. Mecz ostatecznie zakończył się porażką podopiecznych Bożeny Karkut. Rewanż w Polsce 11 lutego.

W rewanżowym spotkaniu zawodniczki Politechniki Koszalińskiej odrobiły część strat wygrywając z RK Zeliną różnicą sześciu bramek. Jednak dzięki przewadze z pierwszego pojedynku do następnej rundy awansuje chorwacki zespół (pierwszy mecz wygrany przez RK Zeline 30:21).

Wyniki:

AZS Politechnika Koszalińska - RK Zelina 31:25 (9:12) Byasen Trondheim - KGHM Metraco Zagłębie Lubin 37:23 (20:14)