Bundesliga: Ciężka przeprawa HSV

Mistrzowie Niemiec, szczypiorniści HSV Hamburg pokonali w wyjazdowym spotkaniu 8. kolejki Bundesligi TSV Hannover-Burgdorf 37:34 (17:15). Podopieczni Pera Calrena zagrali jednak wyjątkowo słabe zawody, przesądzając o losach rywalizacji w ostatnich minutach spotkania.

Wtorkowy pojedynek znakomicie rozpoczęli gospodarze, którzy za sprawą trafień Asgeira Öra Hallgrimssona oraz Jensa Lehnhoffa objęli w 5. minucie prowadzenie 4:2. Hamburczycy, którzy w obecnych rozgrywkach odnieśli już dwie porażki, nie zamierzali jednak pozwolić rywalom na wypracowanie bezpiecznej przewagi. Dzięki udanym interwencjom Johannesa Bittera oraz skutecznym kontratakom w wykonaniu duetu Hans Lindberg - Torsten Jansen, goście uzyskali w 11. minucie prowadzenie 7:4. Ich przewaga zapewne urosłaby do zdecydowanie większych rozmiarów, gdyby kilka minut później w bramce TSV nie pojawił się Adam Weiner. Polski golkiper popisał się w ostatnim kwadransie pierwszej połowy kilkoma znakomitymi interwencjami, broniąc między innymi rzut karny egzekwowany przez Lindberga. To właśnie za jego sprawą szczypiorniści Hannoveru nadal "pozostawali w grze", a tuż przed przerwą zdołali nieznacznie odrobić straty (15:17).

W drugiej części meczu gospodarze rzucili się do coraz odważniejszych ataków, a dobre interwencje Weinera pozwalały im coraz realniej myśleć o dobrym rezultacie końcowym. Co prawda, to podopieczni Pera Carlena cały czas znajdowali się na jedno- lub dwubramkowym prowadzeniu, jednak ich grę cechowała ogromna niedokładność, która często skutkowała prostymi stratami piłki. Losy rywalizacji rozstrzygnęły się w ostatnich pięciu minutach pojedynku. Gospodarze, którzy cały czas gonili wynik opadli wówczas z sił i pomimo gry w przewadze, nie potrafili przechylić szali zwycięstwa na swą stronę. Wygraną mistrzom Niemiec zapewnił Blazenko Lacković do spółki z Domagojem Duvnjakiem.

Hamburczycy dopisali do swego dorobku kolejne dwa punkty, dzięki którym awansowali na drugą lokatę w tabeli (mają jednak rozegrane dwa mecze więcej od Füchse Berlin). Mistrzowie Niemiec powinni jednak mówić o sporym szczęściu, bo ich wtorkową słabszą dyspozycję z pewnością wykorzystałaby drużyna mocniejsza od TSV.

TSV Hannover-Burgdorf - HSV Hamburg 34:37 (15:17)

TSV: Puljezević (6/24), Weiner (9/28) - Olsen 9 (4/4), Clößner 5, Hallgrimsson 5, Svavarsson 4, Johannsen 3, Przybecki 3, Lehnhoff 2 (0/2), Jonsson 1 (1/1), Jurdzs 1, Szücs 1.

HSV: Bitter (11/34), Beutler (1/12) - Lindberg 8 (3/4), Jansen 7, Lacković 6, Vugrinec 6, Vori 4, B.Gille 3, Dunvjak 1, G.Gille 1, Hens 1, Flohr.

Kary: TSV - 4 min (Hallgrimsson, Szücs); HSV - 6 min (Lacković 2x, B.Gille).

Widzów: 3 594.

Tabela Toyota-Handball Bundesligi

<B>P</b> <B>Drużyna</b> <B>M</b> <B>Z</b> <B>R</b> <B>P</b> <B>Bramki</b> <B>Pkt</b>