Horror dla Orlen Wisły (wynik)

Szczypiorniści Orlen Wisły Płock pokonali po dramatycznym mecz HCM Constantę 30:29 (13:15). Wygraną mistrzom Polski zapewnił na kilka sekund przed końcową syreną Michał Kubisztal.

Płocczanie, którzy przystąpili do spotkania osłabieni brakiem Vukasina Rajkovicia, Adama Twardo oraz Michała Zołoteńki dobrze rozpoczęli sobotni pojedynek z ekipą mistrza Rumunii. W 4. minucie po bramkach Adama Wiśniewskiego oraz Arkadiusza Miszki Nafciarze objęli prowadzenie 3:1, a w 18. minucie za sprawą tego drugiego powiększyli swą przewagę do trzech trafień (10:7). Wówczas jednak do głosu coraz częściej zaczęli dochodzić rywale, w szeregach których brylował rozgrywający Alexandru Stamate (7 trafień w pierwszej połowie). Podopieczni trenera Larsa Walthera popełnili w końcówce pierwszej części pojedynku ogromną ilość błędów technicznych i pomimo dobrej dyspozycji Mortena Seiera,to Rumunii schodzili na przerwę prowadząc 15:13.

Druga część meczu rozpoczęła się od zmasowanych ataków gospodarzy, którzy po bramkach skrzydłowych Christiana Spanne oraz Joakima Bäckströma doprowadzili w 41. minucie do remisu 20:20. Chwilę później zawodnicy Constanty odskoczyli jednak na dwa trafienia przewagi (22:20), a w 54. minucie po bramce Valentina Ghionei prowadzili już czterema bramkami (27:23). Wydawało się wówczas, że to zawodnicy mistrza Rumunii dowiozą zwycięstwo do końca, jednak fenomenalna postawa Wiślaków w obronie, skuteczne kontry i pewnie egzekwowane przez Michała Kubisztala rzuty karne zapewniły płocczanom wygraną 30:29.

Orlen Wisła Płock - HCM Constanta 30:29 (13:15)

Najwięcej bramek: dla Orlen Wisły - Kavas 8, Kubisztal 8; dla Constanty - Stamate 10.