VIII Międzynarodowy Memoriał Jerzego Klempela (terminarz)

Znamy już terminarz VIII Międzynarodowego Memoriału Jerzego Klempela. Rozgrywki rozpoczną się w czwartek 18 sierpnia w dzierżoniowskiej hali OSiR.

Uczestników zmagań podzielono na dwie grupy. W pierwszej znalazły się Motor Zaporoże (Ukraina), Mieszko Brześć (Białoruś), Portovik Jużny (Ukraina), Zarja Kaspija Archangielsk (Rosja), MMTS Kwidzyn i Chrobry Głogów, drugą zaś utworzyły ZTR Zaporoże (Ukraina), SKA Mińsk (Białoruś), HCB Karvina (Czechy), Dinamo Połtawa (Ukraina), Azoty Puławy i Powen Zabrze. Po dwie najlepsze drużyny z obu grup zagrają ze sobą o zwycięstwo w całym turnieju, kolejne powalczą o miejsca 5-8, a najsłabsze o pozycje 9-12.

Zwycięzcą poprzedniej edycji Międzynarodowego Memoriału Jerzego Klempela został zespół Orlen Wisły Płock, który w końcowej klasyfikacji zdystansował ZTR Zaporoże i Mieszka Brześć. Spośród tegorocznych uczestników czwarte miejsce zajął Portovik Jużny, na szóstym rozgrywki zakończyła Karvina, a siódme były Azoty. Tytuł MVP zgarnął wówczas reprezentujący barwy srebrnego medalisty Sergiej Burka, królem strzelców został Wojciech Zydroń, a za najlepszego bramkarza uznano Mortena Seiera.