Bundesliga: Cztery bramki Jureckiego, Kiel nadal niepokonane

Szczypiorniści SC Magdeburg pokonali w rozegranym awansem spotkaniu 14. kolejki Bundesligi MT Melsungen 35:29 (17:13), a cztery bramki na swym koncie zapisał Bartosz Jurecki. Kolejne ligowe zwycięstwa odnotowały ponadto ekipy THW Kiel oraz Frisch Auf! Göppingen.

Popularni Gladiatorzy wygraną nad zespołem Melsungen zawdzięczają w głównej mierze dobrej dyspozycji swoich golkiperów - Gerrie Eijlersa oraz Björgvina Pa Gustavssona. Zawodnicy Magdeburga szybko zdołali wypracować sobie kilkubramkową przewagę, która w 12. minucie osiągnęła już rozmiary pięciu trafień (9:4). Co prawda gospodarze jeszcze przed przerwą zmniejszyli straty do dwóch bramek (13:11 - 24. min), jednak było to wszystko na co stać było podopiecznych Michaela Rotha. Przyjezdni zaprezentowali bowiem bardzo przyzwoitą grę w defensywie, która połączona z dobrą grą skrzydłowych Yvesa Grafenhorsta oraz Roberta Webera (obaj po 7 bramek) okazała się niezwykle efektywna. Jasnym punktem ekipy Gladiatorów był ponadto Bartosz Jurecki, który zakończył swój występ z czterema trafieniami. Magdeburczycy dzięki wygranej awansowali na 6. miejsce w ligowej tabeli, spychając Melsungen na 8. lokatę.

Fenomenalną passę zwycięstw kontynuują zawodnicy THW Kiel. Podopieczni Alfreda Gislassona wygrali w środowy wieczór wyjazdowe spotkanie z HSG Wetzlar, jednak ich postawa pozostawiała wiele do życzenia. Popularne Zebry długo miały bowiem problemy z wypracowaniem sobie kilkubramkowej przewagi nad okupującymi dolne rejony tabeli rywalami. Wicemistrzowie Niemiec schodzili na przerwę jedynie z dwubramkową zaliczką, a całe spotkanie wygrali czterema trafieniami (28:24), wyraźnie oszczędzając siły przed weekendowym spotkaniem w rozgrywkach Ligi Mistrzów. Zwycięstwo THW to w głównej mierze zasługa czeskiego internacjonała Filipa Jichy, który zdobył dla swego zespołu 9 bramek.

Ważne ligowe zwycięstwo odnieśli ponadto zawodnicy Frisch Auf! Göppingen, którzy po zaciętym spotkaniu pokonali HBW Balingen-Weilstetten 22:21 (12:10). Ekipę Velimira Petkovicia do wygranej poprowadził Momir Rnić, który sześciokrotnie wpisywał się na listę strzelców. Dzięki zwycięstwu Göppingen awansowało na 9. lokatę w tabeli, tracąc cztery punkty do miejsca premiowanego grą w eliminacjach Ligi Mistrzów.

15.11.2011 - wtorek:

Frisch Auf! Göppingen - HBW Balingen-Weilstetten 22:21 (12:10)

Najwięcej bramek: dla Göppingen - Rnić 6, Lobedank 5, Schöne 4; dla Balingen - Herth 6 (2/3), Häfner 4, Strobel 3.

16.11.2011 - środa:

MT Melsungen - SC Magdeburg 29:35 (13:17)

Najwięcej bramek: dla Melsungen - Karipidis 9 (6/6), Vucković 6, Schöngarth 4; dla Magdeburga - Grafenhorst 7, Natek 7, Weber 7, Jurecki 4.

HSG Wetzlar - THW Kiel 24:28 (11:13)

Najwięcej bramek: dla Wetzlar - Jungwirth 5, Kristjansson 5, Schmidt 5 (1/1); dla Kiel - Jicha 9, Sprenger 6, Zeitz 6.

Tabela Toyota-Handball Bundesligi

<B>P</b> <B>Drużyna</b> <B>M</b> <B>Z</b> <B>R</b> <B>P</b> <B>Bramki</b> <B>Pkt</b>