SPR i Zagłębie w Final Four (wyniki)

W środę zespoły walczące o awans do Final Four Pucharu Polski rozegrały kolejne spotkania. W Lublinie oraz Elblągu odbyły się mecze rewanżowe. Udział w finałowym turnieju zapewniły sobie piłkarki ręczne SPR-u Lublin i KGHM METRACO Zagłębie Lubin.

W 1/4 finału Pucharu Polski los skojarzył ze sobą SPR Lublin i Ruch Chorzów. Dwumecz tych drużyn niewiele miał jednak wspólnego z walką o awans do Final Four. Przed tygodniem mistrzynie Polski wygrały w Chorzowie różnicą 20 bramek, w rewanżu było podobnie. Szczypiornistki SPR ponownie wysoko ograły rywalki, prowadząc do przerwy 19:4! W drugiej połowie obrona SPR-u była już mniej szczelna, jednak nie przeszkodziło to gospodyniom w powiększeniu przewagi. Ostatecznie SPR wygrał różnicą 21 bramek i po raz kolejny zdeklasował rywalki.

Kłopotów z wywalczeniem awansu do Final Four nie miały również piłkarki ręczne KGHM METRACO Zagłębie Lubin. W pierwszym spotkaniu w Lubinie podopieczne Bożeny Karkut zwyciężyły różnicą ośmiu bramek i z bezpieczną przewagą udały się na mecz rewanżowy do Elbląga. W środowym pojedynku szczypiornistki Startu ponownie nie były w stanie zagrozić dobrze dysponowanemu liderowi PGNiG Superligi, który przez całe zawody kontrolowały wynik pojedynku i ostatecznie odniósł wysokie zwycięstwo 32:22.

Udział w Final Four Pucharu Polski zapewniły już sobie trzy czołowe zespoły PGNiG Superligi: KGHM METRACO Zagłębie Lubin, SPR Lublin i MKS Piotrcovia. Blisko udziału w finałowym turnieju jest również Vistal Łączpol Gdynia, który wygrał wysoko pierwsze spotkanie. Finał Four odbędzie się 30.04. i 01.05.2011 r.

SPR Lublin - Ruch Chorzów 37:16 (19:4)

Najwięcej bramek: dla SPR - Alesia Mihdaliova 10, Katarzyna Wojdat 6, Edyta Danielczuk 5, dla Ruchu - Karolina Radoszewska 5, Marta Krusberska 4.

Pierwszy mecz: 34:14 (19:7)

Awans: SPR Lublin

Start Elbląg - KGHM METRACO Zagłębie Lubin 22:32 (13:15)

Najwięcej bramek: dla Startu - Edyta Szymańska 6, Hanna Sądej 5, Agata Szulc 3, dla Zagłębia - Joanna Obrusiewicz 11, Karolina Semeniuk-Olchawa 6, Kaja Załęczna 4.

Pierwszy mecz: 16:24 (5:9)

Awans: KGHM METRACO Zagłębie Lubin

Politechnika Koszalińska - MKS Piotrcovia 27:24 (11:13)

Pierwszy mecz: 24:29 (13:15)

Awans: MKS Piotrcovia

Vistal Łączpol Gdynia KSS Kielce - 07.03.2011 r.

Pierwszy mecz: 46:28 (24:14)