Bundesliga: sześć bramek Tłuczyńskiego

Zdjęcie okładkowe artykułu:  /
/

Sześć bramek Tomasza Tłuczyńskiego nie wystarczyło do odniesienia zwycięstwa z SG Flensburg-Handewitt. W spotkaniu 21. kolejki niemieckiej Bundesligi drużyna Tłuczyńskiego i Artura Siódmiak - TuS N-Lübbecke przegrała 25:35 (13:17).

Mimo, iż zdecydowanym faworytem sobotniego pojedynku w Lübbecke była drużyna Flensburga, to podopieczni legendarnego rozgrywającego reprezentacji Niemiec - Markusa Baura, swojej szansy upatrywali w poważnych osłabieniach ekipy rywali. Z powodu kontuzji w drużynie Ljubomira Vranjesa zabrakło trzech podstawowych zawodników - Oscara Carlena, Michaela V. Knudsena oraz Thomasa Mogensena. Pomimo niezwykle "okrojonego" składu popularni Wikingowie potrafili wysoko wygrać z drużyną Lübbecke, dyktując warunki gry od pierwszych minut. Już w 9. minucie szczypiorniści Flensburga uzyskali czterobramkowe prowadzenie (2:6), które w 17. minucie wzrosło do pięciu trafień przewagi (5:10). Swą wygraną podopieczni Vranjesa przypieczętowali dopiero w ostatnim kwadransie pojedynku, gdy zdobywając siedem bramek pod rząd powiększyli przewagę do dziesięciu goli. Do zwycięstwa poprowadził ich duński skrzydłowy Anders Eggert, który aż jedenaście razy wpisywał się na listę strzelców. Bardzo dobre zawody rozegrał także Tomasz Tłuczyński, który z sześcioma trafieniami był najskuteczniejszym zawodnikiem swojego zespołu. Artur Siódmiak zakończył pojedynek bez zdobyczy bramkowej.

W sobotni wieczór na parkietach Bundesligi zobaczyliśmy także byłego reprezentanta Polski Adama Weinera, który wystąpił w spotkaniu Frisch Auf! Göppingen z TSG Lu.-Friesenheim.

TuS N-Lübbecke - SG Flensburg-Handewitt 25:35 (13:17)

Najwięcej bramek: dla Lübbecke - Tłuczyński 6 (4/5), Hansen 5, Verjans 5 (0/1); dla Flensburga - Eggert 11 (4/4), Mocsai 6, Djordjic 5.

HSG Aheln-Hamm - VfL Gummersbach 24:32 (11:15)

Najwięcej bramek: dla Ahlen-Hamm - Pomeranz 5 (1/1), Simon 5, Machulla 3; dla Gummersbach - Zrnić 8 (4/5), Pfahl 5, Vucković 5.

HBW Balingen-Weilstetten - TBV Lemgo 27:29 (14:15)

Najwięcej bramek: dla Balingen - Herth 8 (2/2), Boisedu 4, König 4; dla Lemgo - Hermann 6, Liniger 6, Datukashvili 4.

Frisch Auf! Göppingen - TSG Lu.-Friesenheim 30:25 (15:15)

Najwięcej bramek: dla Göppingen - Kaufmann 8, Schubert 5 (5/5), Oprea 4; dla Friesenheim - Grimm 6 (3/5), Ancsin 4, Kogut 4.

Tabela Toyota-Handball Bundesligi

<B>P</b> <B>Drużyna</b> <B>M</b> <B>Z</b> <B>R</b> <B>P</b> <B>Bramki</b> <B>Pkt</b>