Awans Chorwacji oraz Polski - podsumowanie turnieju eliminacyjnego do Mistrzostw Europy U-18

W zakończonym turnieju eliminacyjnym do Mistrzostw Europy U-18, który odbył się w wągrowieckiej hali OSIR-u, awans wywalczyły zespoły Chorwacji oraz Polski. Obie ekipy awansowały do finałów Mistrzostw Europy, które odbędą się Czarnogórze (12-22 sierpnia).

W pierwszy meczu ostatniego dnia imprezy, reprezentacja Włoch uległa Polsce 21:26. Większość pierwszej połowy była wyrównana. Dopiero w końcówce po dwóch udanych rzutach karnych Pawła Paczkowskiego nasza kadra objęła 4-bramkowe prowadzenie (8:12). Włosi zniwelowali jednak do przerwy przewagę polskich juniorów do dwóch trafień (10:12, 30 minuta). Przez pierwsze dziesięć minut drugiej połowy żadna z drużyn nie osiągnęła znaczącej przewagi (15:15, 39 minuta). Między 40, a 47 minutą podopieczni Jacka Okpisza zdobyli pięć bramek, nie tracąc przy tym ani jednej. Wywalczoną przewagę Polacy nie oddali do końca. Dobrą partię rozegrał ostatniego dnia Oliver Staszewski, zdobywca 11 trafień.

Włochy - Polska 21:26 (10:12)

Najwięcej trafień dla Włoch: Anici 7, Paladin 5.

Bramki dla Polski zdobyli: Staszewski 11, Paczkowski 5, Daszek 4, Rogulski 4, Kużdeba 1, Obiała 1.

Kary: Polska: 10 minut, Włochy: 8 minut

Sędziowali: Michail Zaferopoulos oraz Andreas Bethmann (oboje z Grecji)

W ostatnim pojedynku zawodów niepokonana Chorwacja zmierzyła się z Finlandią. Chorwaccy szczypiorniści nie dali szans Finom zwyciężając 40:24. Wynik pierwszej połowy (18:16) zapowiadał emocje po przerwie. Jednak w drugiej odsłonie spotkania Chorwaci wręcz zmiażdżyli Finów. Ekipa z północy Europy zdobyła w tej części meczu tylko osiem trafień.

Chorwacja - Finlandia 40:24 (18:16)

Najwięcej trafień dla Chorwacji: Ivić 8, Ćelić 7.

Najwięcej trafień dla Finlandii: Tuominen 9, Rönnberg 6.

Kary: Chorwacja: 6 minut, Finlandia: 6 minut

Sędziowali: Samuel Bernet oraz Dominique Wick (oboje ze Szwajcarii)