Szachtar Donieck
90+5'

Jeszcze Sevilla będzie miała rzut wolny na lewym skrzydle.

90+4'

W doliczonym czasie gry Szachtar zamknął Sevillę na jej połowie, ale nie zagroził realnie bramce Sorii.

90+1'

Szachtar. Schodzi: Marlos. Wchodzi: Bernard Duarte.

90+1'

Szachtar. Schodzi: Taison. Wchodzi: Wellington Nem.

90'

II połowa przedłużona o 4 minuty.

89'

Żółtą kartkę otrzymał Maksym Małyszew.

Maksym Małyszew #17
1
88'

Po dobrej akcji Banega znalazł się w sytuacji strzeleckiej, ale jego uderzenie z 13 metrów zostało zablokowane.

1
85'

Mądrze grająca Sevilla nadal jest strona dominującą.

1
1
82'
GOOOOOOL!!!

Gol! Strzelił Kevin Gameiro. Asystował mu Vitolo.

Gameiro pokonał Piatowa pewnym strzałem w środek bramki.

2
81'

Rzut karny dla Sevilli po faulu na Vitolo!

80'

Ależ interwencja Kuczera! Obrońca Szachtara metr przed swoją bramką wybił piłkę spod nóg Gameiro!

77'

Gameiro znalazł się w sytuacji sam na sam z Piatowem, ale z sześciu metrów uderzył nad bramką Szachtara!

75'

Piłka w siatce Szachtara, ale gol Kevina Gameiro nie został uznany, bowiem Francuz był na spalonym.

73'

Sevilla. Schodzi: Michael Krohn-Dehli. Wchodzi: Coke.

72'

Duńczyk opuszcza boisko na noszach, kibice na Arenie Lwów żegnają go brawami.

1
70'

Fatalna kontuzja Michaela Krohn-Dehliego po starciu z TaisonemSzymon Marciniak bez chwili namysłu wezwał lekarzy na murawę. Kolano Duńczyka wygląda tragicznie.

1
1
68'

I znów Sevilla zaczyna tracić inicjatywę na rzecz Sevilli. Nie jest to dzień drużyny Krychowiaka.

1
2
64'

Niecelne uderzenie Marlosa z linii pola karnego.

1
62'

Michael Krohn-Dehli huknął z 18 metrów, ale Andrij Piatow pewnie złapał piłkę.

1
60'

N'Zonzi wzbił się w powietrze w polu karnym Szachtara, ale uderzył głową metr obok słupka bramki Piatowa.

1
55'

Daniel Carrico uderzył w kozioł z kilkunastu metrów, ale Andrij Piatow zdołał sparować piłkę na rzut rożny.

1
54'

Wspaniały wślizg Krychowiaka! Reprezentant Polski powstrzymał Taisona, ale gdyby nie trafił w piłkę, sędzia Marciniak musiałby wyrzuć go z boiska.

52'

Pierwsze minuty po przerwie znów pod znakiem przewagi Sevilla. Ekipa Unaia Emery'ego prezentuje się całkiem inaczej niż w końcówce I połowy.

1
48'

Żółtą kartkę otrzymał Grzegorz Krychowiak.

Szymon Marciniak ukarał reprezentanta Polski za uderzenie łokciem Wiktora Kowałenki.

46'

Początek II połowy.

1
45'

I połowa przedłużona o dwie minuty,

45'

Jewhen Konoplianka pomknął lewym skrzydłem, ale po jego centrze piłka trafiła do Andrija Piatowa zamiast do Kevina Gameiro.

41'

Sevilla nie potrafi skonstruować akcji. Nawet jeśli goście odzyskują piłkę, to szybko ją tracą na rzecz gospodarzy.

38'

Żółtą kartkę otrzymał Daniel Carrico.

Kapitan Sevilli został ukarany za to, że przy próbie uderzenia przewrotką kopnął w głowę Małyszewa.

37'

Szachtar idzie za ciosem! Sevilla ma olbrzymie kłopoty z utrzymaniem się przy piłce.

35'
GOOOOOOL!!!

Gol! Strzelił Taras Stepanenko. Asystował mu Marlos.

Po krótko rozegranym rzucie rożnym Marlos ograł Banegę i dośrodkował przed bramkę Sevilli do Stepanenki, który głową ulokował piłkę w siatce gości.

35'

N'Zonzi popełnił fatalny błąd przy wyprowadzeniu akcji ze swojej połowy, piłkę przejął Taison i pognął z nią w kierunku bramki Sevilli, ale jego uderzenie z 18 metrów zostało zablokowane.

32'

Sevilla chwilę po objęciu prowadzenia oddała plac Szachtarowi i nie potrafi odzyskać inicjatywy.

29'

Taison uderzył z 18 metrów nieznacznie obok bramki Sevilli.

28'

Vitolo dwukrotnie w odstępie kilkudziesięciu sekund zniweczył wysiłek kolegów nieodpowiedzialnymi stratami piłki.

27'

Żółtą kartkę otrzymał Sergio Escudero.

26'

Oszołomiona stratą prowadzenia Sevilla nie potrafi odzyskać inicjatywy.

23'
GOOOOOOL!!!

Gol! Strzelił Marlos. Asystował mu Jarosław Rakickij.

Rakickjij popisał się kapitalnym prostopadłym podaniem przez trzy strefy do Marlosa, który dzięki niemu znalazł się w sytuacji sam na sam z Sorią i pewnym strzałem pokonał bramkarza Sevilli!

21'

Szachtar jednak się przebudził, ale Sevilla dobrze sobie radzi ze szturmem gospodarzy.

1
19'

Marlos złamał akcję z prawego skrzydła do środka i uderzył soczyście z ok. 25 metrów, ale Soria pewnie złapał piłkę.

18'

Groźna kontra Szachtara, ale w decydującym momencie akcję gospodarzy przerwał w swoim polu karnym Krychowiak!

1
16'

Sevilla juz odzyskała kontrolę nad spotkaniem.

14'

Bardzo nieudany strzał Rakickija z rzutu wolnego z ok. 35 metrów.

12'

Gra wznowiona. Ismaily wrócił na boisko.

11'

Przerwa w grze. Na boisku leży Ismaily, który w powietrzu zderzył się z Mariano

10'

Teraz gospodarze prowadzą atak pozycyjny, ale nie zanosi się na to, że coś się z tego urodzi.

8'

I dalej grę prowadzi Sevilla. Szachtar na razie w odwrocie.

6'
GOOOOOOL!!!

Gol! Strzelił Vitolo. Asystował mu Kevin Gameiro.

Co za początek Sevilli! Banega zagrał na "ścianę" do Gameiro, który wprowadził w pole karne Szachtara Vitolo, a ten zwodem na zamach ograł Rakickija i pokonał Piatowa płaskim uderzeniem z ośmiu metrów!

5'

Pierwsze minuty pod znakiem dominacji Sevilli.

3'

Bez zagrożenia pod bramką Piatowa po centrze Banegi z rzutu rożnego.

20:32

We Lwowie trwa rozgrzewka obu drużyn.

20:32

Drużyny Szachtara i Sevilli spotkały się kiedyś w 1/8 finału Pucharu UEFA 2006/2007. W pierwszym meczu na Sanchez Pizjuan w Sewilli padł remis 2:2, a w rewanżu w Doniecku Szachtar prowadził 2:1 jeszcze w 94. minucie, ale wtedy gola doprorwadzającego do dogrywki strzelił... bramkarz gości, Andres Palop, a w 105. minucie bramkę na wagę zwycięstwa dla Hiszpanów zdobył Ernesto Chevanton. Sevilla sięgnęła w tamtej edycji po końcowy triumf.

20:32

Szachtar w drodze do półfinału pewnie ograł Sporting Braga 2:1 i 4:0, podczas gdy Sevilla pokonała Athletic Bilbao dopiero w konkursie rzutów karnych - wcześniej oba spotkania 1/4 finału zakończyły się remisami 2:2.

20:16

Spotkanie poprowadzi Szymon Marciniak. To jego pierwszy mecz w tej edycji Ligi Europy, ale wcześniej prowadził pięć spotkań Ligi Mistrzów.