GOOOOOOL!!!

Gol! Strzelił Vicente Iborra. Asystował mu Kevin Gameiro.

Zabójczy kontratak Sevilli, w końcowej fazie którego Gameiro zagrał prostopadle w pole karne Athleticu do Iborry, który tak trącił piłkę, że pokonał Herrerina!

79'

Jewhen Konoplianka zdecydował się na strzał z narożnika pola karnego, ale posłał piłkę daleko od bramki Athleticu.

75'

Sevilla. Schodzi: Ever Banega. Wchodzi: Vicente Iborra.

72'

Żółtą kartkę otrzymał Oscar de Marcos.

Athletic Bilbao
72'

Spadło tempo spotkania, ale nie bez wpływu na to były zmiany i liczne faule, do których dochodziło w ostatnich minutach.

70'

Żółtą kartkę otrzymał Ever Banega.

Argentyńczyk nie wystąpi w rewanżu.

69'

Athletic. Schodzi: Javi Eraso. Wchodzi: Borja Manzanares.

wchodzi Wchodzi
Borja Manzanares #21
schodzi Schodzi
68'

Żółtą kartkę otrzymał Adil Rami.

Sevilla FC
63'

Athletic. Schodzi: Iker Muniain. Wchodzi: Inigo Martinez.

60'

Tak udany początek zwiastuje świetną drugą połowę!

56'
GOOOOOOL!!!

Gol! Strzelił Timothee Kołodziejczak. Asystował mu Ever Banega.

Bezlitosna Sevilla wykorzystała błąd Muniaina, który zbyt krótko wycofał piłkę do Herrerina, futbolówkę przejął Banega i odegrał ją do Kolodziejczaka i ten z pieciu metrów wpakował do siatki!

53'

Po świetnym dośrodkowaniu Benata Xabier Etxeita zagłówkował groźnie na bramkę gości, ale Soria świetnie interweniował.

50'

Sevilla w opałach. Athletic idzie za ciosem i nie wypuszcza gości z ich połowy.

47'
GOOOOOOL!!!

Gol! Strzelił Aritz Aduriz. Asystował mu Iker Muniain.

Ależ otwarcie gospodarzy! Po kapitalenj centrze Muniaina z prawej strony Aduriz głową pokonał Sorię!

46'

Początek drugiej połowy. Od środka Athletic.

45'

Pierwsza połowa przedłużona o minutę.

45'

Świetna interwencja Sorii! Williams przy linii końcowej odebrał piłkę Krychowiakowi i wycofał ją przed bramkę do de Marcosa, którego płaski strzał świetnie obronił Soria!

43'

Bez zagrożenia dla Sevilli po kolejnym rzucie wolnym wykonywanym przez Benata.

40'

Słupek uratował Sevillę przed utratą gola! Po centrze Benata z rzutu wolnego Aritz Aduriz zagłówkował w słupek bramki Sorii.

37'

Kevin Gameiro upadł w polu karnym Athleticu po starciu z Oscarem de Marcosem, ale Mark Clattenburg nie miał zamiaru wskazywać na "wapno".

35'

Dobry, otwarty z obu stron mecz w Bilbao.

32'

Michael Krohn-Dehli kapitalnym prostopadłym podaniem uruchomił Vitolo, dzięki czemu Hiszpan stanął oko w oko z Herrerinem, ale w doskonałej sytuacji uderzył wprost w niego.

29'

Inaki Williams znalazł się w sytuacji sam na sam z Sorią, ale przegrał ten pojedynek. Utrzymał się jednak przy piłce i odegrał ją do Muniaina, ale tez uderzył wysoko nad bramką.

25'

Wyrónało się spotkanie na San Mames. Gra przeniosła się do centrum.

22'

Ever Banega bardzo mocnym uderzeniem z 25 metrów ostemplował słupek bramki gospodarzy!

19'

Federico Fazio na razie źle wszedł w mecz. Argentyńczyk myli się w defensywie, a teraz chcąc zagrać do Kolodziejczaka, wybił piłkę na aut.

17'

Teraz przewagę osiągnęli niesieni dopingiem gospodarze. Sevilla na razie w odwrocie.

15'

Zakotłowało się w polu karnym Sevilli po zagraniu Williamsa, ale goście ostatecznie poradzili sobie z zagrożeniem.

12'

Sevilla. Schodzi: Benoit Tremoulinas. Wchodzi: Federico Fazio.

Francuz musiał opuścić boisko z powodu kontuzji.

10'

Po sprytnie rozegranym rzucie rożnym w pozycji strzeleckiej znalazł się Kevin Gameiro, ale z ostrego kąta uderzył nad bramką rywali.

9'

Sevilla przejęła inicjatywę i rozgrywa atak pozycyjny w akompaniamencie gwizdów kibiców gospodarzy.

5'

Etxeita w ostatniej chwili odciął od piłki Gameiro. Gdyby Francuz doszedł do podania z głębi pola, stanąłby oko w oko z Herrerinem.

3'

Pierwsze minuty pod znakiem przewagi gospodarzy.

20:25

Piłkarze wychodzą na murawę. Gospodarze zagrają w tradycyjnych koszulkach w biało-czerwone pasy oraz czarnych spodenkach i getrach. Sevilla wystąpi w białych koszulkach i spodenkach oraz czerwonych getrach.

20:25

Athletic nie przegrał żadnego z siedmiu ostatnich domowych meczów w ramach rozgrywek UEFA. Baskowie wygrali pięć z nich, a dwa zremisowali.

20:25

Tak goście z Sewilli przybyli na San Mames.

20:25

Sevilla FC w poprzedniej rundzie gładko rozprawiła się z FC Basel (0:0, 3:0).

20:25

Athletic Bilbao awansował do ćwierćfinału, pokonując w poprzedniej fazie Valencię. (1:0, 1:2). Baskowie uzyskali promocję dzięki bramce strzelonej na wyjeździe.