Liga Europy: Ćwierćfinały, pierwsze mecze

Doliczone 3 minuty. To ostatnia szansa dla zawodników na zmianę wyniku.

Sparta. Schodzi: Marek Matejovsky. Wchodzi: David Lafata.

85'

Jeszcze jedna zmiana pozostała trenerowi Sparty Praga i za chwilę zostanie ona spożytkowana.

80'

Końcówka meczu. Villarreal ma ochotę na następnego gola. Sparta Praga utrzymuje jednak grę jak najdalej od własnego pola karnego potrafi.

77'

Villarreal. Schodzi: Jaume Costa. Wchodzi: Adrian Marin.

wchodzi Wchodzi
schodzi Schodzi
Jaume Costa #11
75'

Cedric Bakambu! To powinien być hat-trick. Francuz marnuje wyśmienitą szansę na gola. Po strzale Denisa Suareza powinien dobić piłkę do bramki, a jednak trafił wprost w nogi Davida Bicika.

1
73'

Sparta. Schodzi: Lukas Julis. Wchodzi: Kehinde Fatai.

70'

Denis Suarez uderzył z dystansu. Nadział się na blok przeciwnika i tylko korner dla Hiszpanów.

66'

Leo Baptistao chce pokazać trenerowi, że wprowadzenie go na boisko było strzałem w dziesiątkę. Dwoi się i troi na obrzeżach pola karnego.

63'
GOOOOOOL!!!

Gol! Strzelił Cedric Bakambu. Asystował mu Denis Suarez.

Kombinacja podań Villarreal i Cedric Bakambu zdobył swojego 7. gola w 10. meczu z Lidze Europy. Tym razem huknął celnie z 18. metra do bramki.

60'

Dyskusje z arbitrem. Czesi mieli jakieś pretensje do Rumuna, a Rumun postarał się utemperować ich emocje.

58'

Szybki drybling na prawym skrzydle i dośrodkowanie do Cedrica Bakambu. Tym razem napastnik Villarreal spóźnił się delikatnie do piłki.

55'

Sparta Praga jest pewniejsza tego co robi niż na początku meczu. Villarreal naciera, ale nie stwarza stuprocentowych sytuacji podbramkowych.

51'

David Bicik wyciągnął się i zatrzymał strzał Roberto Soldado sprzed pola karnego. Gdyby nie pomyłka z samego początku nota dla bramkarza Sparty Praga byłaby wysoka.

1
48'

Po przerwie zmiana układu sił. Villarreal musi ponownie poszukać gola, by nie postawić się pod ścianą przed rewanżem.

46'

Gra wznowiona po przerwie.

45+4'
GOOOOOOL!!!

Gol! Strzelił Jakub Brabec. Asystował mu Borek Dockal.

Szansa wykorzystana i Sparta Praga zdobyła gola do szatni! Precyzyjne dośrodkowanie z rzutu rożnego zakończył uderzeniem do siatki Jakub Brabec. Fenomenalny finisz Czechów i potężna dawka optymizmu została wlana do ich obozu.

45+2'

Marek Matejovsky poprawia jakość swoich zagrań, ale to za mało, by zaskoczyć Sergio Asenjo. Będzie jeszcze okazja z rzutu rożnego.

45'

Sędzia postanowił przedłużyć pierwszą połowę o 3 minuty.

43'
ŻÓŁTA KARTKA

Żółtą kartkę otrzymał Costa Nhamoinesu.

40'

Borek Dockal dośrodkował precyzyjnie z rzutu wolnego i ponownie najsprytniejszy w szesnastce Villarreal był Tiemoko Konate. Napastnik Sparty Praga główkował w zasięgu rąk Sergio Asenjo.

1
39'

Żółtą kartkę otrzymał Jaume Costa.

Villarreal CF
36'

Cedric Bakambu oraz Samuel Castillejo to zdecydowanie najgroźniejsi piłkarze na boisku. Następne uderzenie tego drugiego. Tym razem zablokowane i przedstawiciel Primera Division ma tylko rzut rożny.

1
35'

Dużo strzałów, mało czarów w środku pola. Dobrze ogląda się kibicom tak wartką akcję, jak w Villarreal.

1
33'

Strzał szczupakiem Cedrica Bakambu po sprytnym, ciętym dośrodkowaniu. David Bicik wyciągnął się jak struna na linii bramkowej i nie pozwolił, by piłka przekroczyła linię bramkową.

31'

Żółtą kartkę otrzymał Jakub Brabec.

Sparta Praga
1
30'

Rozkładają ręce Czesi, ponieważ wszyscy spodziewali się bardziej precyzyjnego dośrodkowania w wykonaniu Marka Matejovskiego.

28'

Sparta. Schodzi: Mario Holek. Wchodzi: Radoslav Kovac.

28'

Doskonale zdjęli z siebie wysoki pressing piłkarze Sparty Praga. Byli już na połowie faworyta i zabrakło pomysłu na ostatnie podanie.

26'

Mario Holek zrobił sobie krzywdę bez kontaktu z przeciwnikiem i chyba szykuje się wymuszona zmiana w zespole z Czech.

24'

Ciekawe dośrodkowanie i Tiemoko Konate zafundował pierwszy test Sergio Asenjo. Strzał z powietrza został obroniony bez zarzutu, ale warto odnotować, że Sparta Praga zaczęła odgryzać się.

1
22'

Cedric Bakambu mógł zostać bohaterem, gdyby wykorzystał sytuację sam na sam z Davidem Bicikiem. No właśnie, zostałby, gdyby wykorzystał. Bramkarz Sparty Praga próbuje ratować swoją notę.

1
20'

Zapachniało wyrównaniem. Ladislav Krejci huknął płasko nieopodal słupka. I tak nie byłoby gola, ponieważ pomocnik Sparty Praga był na spalonym.

19'

Costa Nhamoinesu wyjaśnił sytuację pod bramką Sparty Praga i Czesi mają szansę trochę uporządkować sytuację na murawie.

1
17'

Żółta nawałnica w Villarreal. Zamyka swojego przeciwnika w zamku niczym hokeiści na trawie.

15'

Zdecydowana różnica jakościowa na korzyść Villarreal. Samuel Castillejo strzelił po nodze przeciwnika poza światło bramki. Był jeszcze korner i Roberto Soldado główkował blisko celu.

14'

W końcu odpowiedź przyjezdnych. Na indywidualną akcję z prawego skrzydła do środka zdecydował się Tiemoko Konate. Zakończył ją płaskim strzałem obok słupka bramki Villarreal.

1
13'

Sam na sam i David Bicik rehabilituje się częściowo za spartaczonego gola. Bramkarz z Pragi wygrał pojedynek z Samuelem Castillejo.

10'

Dośrodkowanie z narożnika boiska zostało sprytnie przedłużone. Denis Suarez był tuż przed bramką Sparty Praga, ale nieco wyprzedził lot piłki i nie zdołał czysto uderzyć. Było gorąco.

1
9'

Samuel Castillejo dośrodkował na drugi słupek, a tam interweniował doskonale znany kibicom Zagłębia Lubin Costa Nhamoinesu. Będzie pierwszy korner dla zespołu z Hiszpanii.

8'

Villarreal ponownie w rozegraniu. Gospodarze wymieniają spokojnie podania w środku pola i szukają okazji na zdobycie następnego gola.

5'

Przerwa w grze spowodowana kontuzją. Wszystkie oczy są skierowane nadal na Davida Bicika, którego błąd ustawił widowisko.

3'
GOOOOOOL!!!

Gol! Strzelił Cedric Bakambu.

Wszystko rozpoczyna się fantastycznie dla Villarreal, a koszmarnie dla Sparty Praga! David Bicki zachował się po prostu beznadziejnie i przy próbie wykopania piłki trafił wprost w Cedrica Bakambu, który szczęśliwie otworzył wynik.

2
20:16

Sparta Praga jest w ćwierćfinale europejskiego pucharu po raz pierwszy od 30 lat. Drużyna oparta na Czechach spisała się wybornie na stadionie Lazio Rzym, gdzie przypieczętowała awans w poprzedniej rundzie. Faworytem jednak nie jest, ponieważ mierzy się z czołowym przedstawicielem Primera Division.

20:16

Ławka rezerwowych Sparty Praga: Marek Stech - Kehinde Fatai, Radoslav Kovac, Ondrej Zahustel, David Lafata, Milan Kadlec.

20:16

Ławka rezerwowych Villarreal: Alphonse Areola - Tomas Pina, Leo Baptistao, Adrian Lopez, Nahuel Leiva, Adrian Marin, Pablo Iniguez.