Puchar Polski: Półfinały, pierwsze mecze

Legia jeszcze naciska, Zawisza już tylko czeka na ostatni gwizdek.

Doliczone 3 minuty.

87'

Damian Węglarz złapał piłkę po wrzutce Aleksandrowa z prawego skrzydła.

84'

Świetną sytuację w polu karnym Legii miał teraz Wasił Panajotow, ale nie trafił w bramkę z ostrego kąta!

79'
GOOOOOOL!!!

Gol! Strzelił Nemanja Nikolić.

4:0! Kasper Hamalainen dośrodkował z boku pola karnego do Dudy, ten fatalnie skiksował, ale dobitka Nikolicia z 5 metrów była już skuteczna.

Legia Warszawa
3
77'

"Puchar jest nasz" - śpiewają kibice Legii. To hasło trochę na wyrost, ale "Finał jest nasz" brzmiałoby już całkiem adekwatnie. Zawisza pogodzony z losem.

1
73'
NIESTRZELONY KARNY

Węglarz obronił strzał Dudy, a do poprawki legionista zbierał się tak długo, że obrońcy zdążyli go uprzedzić!

1
72'

Rzut karny dla Legii! Faul M'voto na Hamalainenie.

1
69'
69'

Legia nadal atakuje, chyba chce rozwiać wszelkie wątpliwości.

1
64'
63'
GOOOOOOL!!!

Gol! Strzelił Nemanja Nikolić. Asystował mu Aleksandar Prijović.

Bydgoszczanie w łatwy sposób stracili piłkę na własnej połowie, Prijović dograł w polu karnym do Nikolicia, a ten dopełnił formalności na pustą bramkę!

62'

Z rzutu wolnego z 25 metrów Tomasz Brzyski uderzył w poprzeczkę! Mogło być 3:0!

1
60'

Przypominamy o naszym profilu na Facebooku tylko dla kibiców piłki nożnej. Polecamy -> http://www.facebook.com/PilkaNozna.SportoweFakty

59'

Legia podkręciła tempo i w drugiej połowie gra znacznie lepiej niż przed przerwą.

56'
ŻÓŁTA KARTKA

Żółtą kartkę za brzydki faul otrzymał Ariel Borysiuk.

53'

Broź znów trafił do siatki, tym razem z ostrego kąta, ale arbiter odgwizdał spalonego.

50'
GOOOOOOL!!!

Gol! Strzelił Łukasz Broź. Asystował mu Ariel Borysiuk.

Ależ cudowny gol! Po podaniu Borysiuka przepięknie z 25 metrów uderzył Broź i piłka poleciała tuż pod poprzeczkę!

49'

Teraz Damian Węglarz zatrzymał mocny strzał Guilherme, a poprawka z kilku metrów tego samego zawodnika była już niecelna!

48'

Ondrej Duda podał prostopadle do Guilherme, tego drugiego umiejętnie jednak blokował obrońca Zawiszy.

komentarz

Początek drugiej połowy.

45'

Żółtą kartkę za faul na Guilherme otrzymał Blazo Igumanović.

Zawisza Bydgoszcz
43'

Legia - podobnie Lech Poznań w meczu z Zagłębiem Sosnowiec - wydaje się usatysfakcjonowana skromnym prowadzeniem. Wicemistrz Polski nie forsuje tempa, a bydgoszczanie mają zaskakująco dużo swobody na boisku.

40'

W polu karnym groźnie centrował Wasił Panajotow i Legię uratowała przytomna interwencja Brzyskiego.

36'

Nieźle z woleja z 20 metrów uderzył Gal ArelArkadiusz Malarz spisał się jednak bez zarzutu.

36'

Bydgoszczanie podwyższyli pressing. To dobry ruch, bo obrona Legii nie jest dziś nieomylna.

32'

Michał Pazdan ewidentnie zagrał ręką przed własnym polem karnym. Gościom należał się rzut wolny, jednak sędzia chyba tego nie widział.

31'

W zamieszaniu po rzucie wolnym przewrotką próbował uderzać Aleksandar Prijović. Nic z tego jednak nie wyszło, w dodatku arbiter odwizdał faul w ofensywie.

28'

Po płaskiej centrze z boku boiska celnie z 13 metrów uderzył Karol Angielski. Zabrakło jednak mocy i Arkadiusz Malarz łatwo obronił.

26'

Zawisza próbuje się odgryzać, lepsze wrażenie sprawiają jednak gospodarze.

23'

Przekombinowali teraz legioniści w polu karnym Zawiszy i ani Prijović, ani Nikolić nie oddali strzału.

22'

Piotr Stawarczyk szukał świetnym podaniem Angielskiego, znakomicie jednak przeciął to obrońca Legii.

20'

Guilherme miał mnóstwo swobody na prawym skrzydle, zbiegł w pole karne, ale jego strzał został zablokowany.

1
18'

Teraz spokojniejszy fragment, Legia ma w garści prowadzenie i nie forsuje tempa.

14'

Fantastyczna szansa Zawiszy! Po rzucie rożnym tuż obok słupka główkował Piotr Stawarczyk. To powinno być 1:1!

1
11'

Pogubił się teraz Blazo Igumanović, ale legioniści nie oddali strzału, bo błąd kolegi naprawił Jean-Yves M'voto.

10'

Legia prezentuje spokojny i poukładany futbol, I-ligowiec na razie nie jest w stanie jej zagrozić.

6'
GOOOOOOL!!!

Legia prowadzi! Gospodarze nie najlepiej rozegrali rzut rożny, ale bydgoszczanie nie potrafili wybić piłki z pola karnego. Pierwszy strzał z bliska Nikolicia był lekki i Damian Węglarz go obronił, jednak przy dobitce był bez szans!

2
1
5'

Powinno być 1:0 dla Legii! Piękne prostopadłe podanie Dudy, Aleksandar Prijović stanął oko w oko z Węglarzem, ale bramkarz Zawiszy kapitalnie obronił!