90'
ŻÓŁTA KARTKA

Żółtą kartkę otrzymał Javier Mascherano.

86'

Lionel Messi wpadł w pole karne i uderzył po ziemi obok słupka bramki Espanyolu.

1
83'
GOOOOOOL!!!

Gol! Strzelił Neymar. Asystował mu Luis Suarez. Wzorowa akcja Barcy i mamy 5:0! Urugwajczyk dostał świetne podanie w pole karne, zagrał z pierwszej piłki do Brazylijczyka, który trafił do pustej siatki.

FC Barcelona
4
1
78'

Spokojna końcówka meczu. Gospodarze nie nakręcają tempa i myślami są już przy ostatniej kolejce, która zadecyduje o tytule mistrzowskim.

74'
GOOOOOOL!!!

Gol! Strzelił Rafinha. Cóż za wejście smoka w wykonaniu Rafinhii! Pau Lopez w prostej sytuacji wypuścił piłkę z rąk, z czego skrzętnie skorzystał wprowadzony pomocnik Barcy!

3
1
73'

Barcelona. Schodzi: Ivan Rakitić. Wchodzi: Rafinha.

73'

Barcelona. Schodzi: Andres Iniesta. Wchodzi: Arda Turan.

72'

Espanyol. Schodzi: Jose Canas. Wchodzi: Paco Montanes.

wchodzi Wchodzi
Paco Montanes #11
schodzi Schodzi
70'

Żółtą kartkę otrzymał Pau Lopez.

Pau Lopez #13
Espanyol Barcelona
70'

Żółtą kartkę otrzymał Rober Correa.

Rober Correa #2
70'

Barcelona. Schodzi: Jordi Alba. Wchodzi: Jeremy Mathieu.

69'

Ivan Rakitić huknął z dystansu nad bramką Espanyolu.

68'

Javier Mascherano wrócił do gry.

67'

Diop wszedł nakładką na stopę Mascherano, który potrzebuje interwencji lekarzy. Tymczasem po drugiej stronie boiska żywa dyskusja pomiędzy Pau Lopezem i Luisem Suarezem.

65'

Espanyol. Schodzi: Hernan Perez. Wchodzi: Rober Correa.

63'

Żółtą kartkę otrzymał Javi Lopez.

Javi Lopez #16
1
1
61'
GOOOOOOL!!!

Gol! Strzelił Luis Suarez. Espanyol na kolanach! Po dośrodkowaniu z rzutu rożnego celną główką popisał się lider strzelców Primera Division!

3
1
60'

Neymar chciał dograć do Messiego, który mógł wyjść do sytuacji sam na sam. Ostatni obrońca Espanyolu zdołał jednak czubkiem buta przeciąć to zagranie.

57'

Bramkarz Espanyolu trafił w Luisa Suareza, ale piłka odbiła się do boku pola karnego i Urugwajczyk nie skorzystał z tego prezentu.

55'

Lionel Messi świetnie znalazł w "szesnastce" Luisa Suareza, jednak Urugwajczyk był zbyt blisko linii końcowej i nie zdołał pokonać Pau Lopeza.

1
54'

Luis Suarez padł jak długi w polu karnym. Tym razem kontaktu z nogą rywala nie było, sędzia słusznie nie przerwał gry.

1
53'
GOOOOOOL!!!

Gol! Strzelił Luis Suarez. Asystował mu Lionel Messi. Już 2:0!!! Barca przejęła piłkę na połowie Espanyolu, Argentyńczyk wypuścił w uliczkę zupełnie niepilnowanego Urugwajczyka, który strzelił obok bezradnego golkipera gości.

3
1
49'

Spokojny początek drugiej części gry. Na razie bez bramkowych okazji.

46'
46'

Początek drugiej części gry.

40'

Pau Lopez uprzedził w polu karnym Luisa Suareza.

39'

Żółtą kartkę otrzymał Jose Canas.

39'

Piłkarze Espanyolu nie przebierają w środkach i coraz częśćiej faulują gospodarzy.

37'

Luis Suarez ładnie minął defensora w polu karnym, ale na czwartym metrze wzorowo powstrzymał go kolejny rywal.

36'

Żółtą kartkę otrzymał Victor Alvarez.

Victor Alvarez #5
36'

Zrobiło się bardzo gorąco! Piłkarze Espanyolu w jednej akcji dwukrotnie faulowali swoich rywali.

33'

Uderzenie Messiego z linii pola karnego zostało zablokowane. Argentyńczyk jeszcze przejął piłkę i po starciu z rywalem upadł na murawę. Sędzia nakazał dalszą grę.

31'

Kolejne zamieszanie w polu karnym gospodarzy! Marc-Andre ter Stegen źle piąstkował piłkę po dośrodkowaniu z rzutu wolnego, do uderzenia złożył się Javi Lopez, jednak trafił w głowę jednego z defensorów Barcy.

30'

Espanyol zaczyna odważniej atakować! Z ostrego kąta uderzył Felipe Caicedo, jednak na posterunku stał Marc-Andre ter Stegen.

28'

Żółtą kartkę otrzymał Hernan Perez. Za faul.

27'

Ładne zagranie w pole karne Barcelony, jednak Felipe Caicedo nie zdołał przyjąć futbolówki.

26'

Z innych boisk: Atletico i Real również prowadzą 1:0. Na szczycie na razie bez zmian.

22'

Co za zagranie Neymara! Brazylijczyk dośrodkował piłkę popularną "raboną", jednak akcję niecelnym strzałem wykończył Lionel Messi.

1
22'

Wyraźna przewaga Barcelony. Gospodarze chcą szybko zapewnić sobie zwycięstwo w tym meczu.

20'

Dla Messiego to już 4. gol strzelony bezpośrednio z rzutu wolnego w tym sezonie ligowym. Ostatnim piłkarzem Barcelony, który dokonał takiego wyczynu był Ronaldinho w sezonie 2006/2007.

1
1
19'

Trzeci rzut wolny w okolicy pola karnego Espanyolu. Neymar uderzył nad poprzeczką.

18'

Żółtą kartkę otrzymał Papkouli Diop. Za "sanki" w nogi Iniesty.

Papkouli Diop #12
17'

Po tej akcji piłka wpadła do siatki. Sędzia uznał jednak, że na spalonym był Ivan Rakitić z "czwórką" na plecach:

16'

Drugi rzut wolny w wykonaniu Messiego. Tym razem Argentyńczyk posłał piłkę wyraźnie nad poprzeczką. Całkowita dominacja Barcy w pierwszym kwadransie.

12'

Żółtą kartkę otrzymał Lionel Messi. Za faul.

10'

Piłka znów w siatce Espanyolu, ale tym razem sędzia odgwizdał spalonego. Uderzenie Messiego przeciął Ivan Rakitić. Dość kontrowersyjna decyzja arbitra.

8'
GOOOOOOL!!!

Gol! Strzelił Lionel Messi. Argentyńczyk wywalczył rzut wolny i to po jego pięknym strzale Barca wychodzi na prowadzenie! Kapitalne uderzenie napastnika lidera Primera Division! Piłka wleciała tuż pod poprzeczkę bramki Espanyolu.

3
1
1
7'

Lionel Messi wywalczył rzut wolny z okolicy 22 metra od bramki Espanyolu. Będzie groźnie!

1
2
1
5'

Javier Mascherano powrócił już do gry.

4'

Ależ ostre wejście w nogi Mascherano! Hernan Perez zaatakował wyprostowaną nogą kolano Argentyńczyka! Aż dziwne, że sędzia nie wyjął kartonika!

4'

Z innych boisk: Atletico Madryt już prowadzi z Levante. Przy takich wynikach to zespół Diego Simeone plasuje się na pierwszym miejscu.

2'

Barca od razu ruszyła do ataków. Gospodarze długo rozgrywają futbolówkę na połowie Espanyolu.

16:18

Piłkarze wychodzą na boisko.

16:18

Sędzia: Gil Manzano.

16:18

9 lat temu również w 37. kolejce FC Barcelona niespodziewanie zremisowała u siebie z Espanyolem 2:2 po wyrównującym golu w 90 minucie. Przez ten remis Duma Katalonii spadła na drugie miejsce i przegrała tytuł na rzecz Realu Madryt.

16:18

Na Camp Nou trwa rozgrzewka.

16:18

Wyniki na żywo wszystkich meczów 37. kolejki Primera Division można śledzić TUTAJ.

16:18

Od godziny 17:00 rozpocznie się 37. kolejka Primera Division. Na tę chwilę liderem jest FC Barcelona, która w przypadku dwóch zwycięstw na pewno zostanie mistrzem kraju. Duma Katalonii na Camp Nou przyjmie lokalnego rywala - Espanyol Barcelona.