Chelsea przejęła inicjatywę, ale nie ma sposobu na rozerwanie szczelnej defensywy Sunderlandu.

3
80'

Chelsea. Schodzi: Willian. Wchodzi: Abdul Rahman Baba.

77'

Chelsea prowadzi atak pozycyjny przy akompaniamencie przeraźliwych gwizdów kibiców gospodarzy.

2
74'

Willian uderzył groźnie z rzutu wolnego z 17 metrów, ale Vito Mannone sparował piłkę pzoa światło swojej bramki.

2
73'

Żółtą kartkę otrzymał Jermain Defoe.

Napastnik gospodarzy został ukarany za ściągnięcie koszulki po zdobyciu bramki.

1
73'

Dopiero teraz Chelsea wzięła się do roboty, ale czy to wystarczy na rozpędzonych gospodarzy?

1
69'
GOOOOOOL!!!

Gol! Strzelił Jermain Defoe.

Co za minuty w wykonaniu gospodarzy! Po centrze Yedlina z prawej strony piłka trafiła w polu karnym Chelsea do Defoe, który szybko opanował futbolówkę i pewnym strzałem pokonał bramkarza The Blues!

2
67'
GOOOOOOL!!!

Gol! Strzelił Fabio Borini. Asystował mu Patrick van Aanholt.

Van Aanholt dograł z lewego skrzydła przed pole karne Chelsea do Boriniego, który pokonał Courtois płaskim uderzeniem z 15 metrów.

64'
62'

Kolejna zmarnowana szansa Costy! Fabregas znów wypracował sytuację strzelecką Brazylijczykowi, ale Mannone znów zatrzymał piłkę po uderzeniu reprezentanta Hiszpanii.

2
59'

Dobrze grają gospodarze w pierwszym kwadransie po przerwie. Chelsea zamknięta na swojej połowie.

55'

Sunderland. Schodzi: Lamine Kone. Wchodzi: John O'Shea.

54'

Gra wznowiona, Hazard wrócił na boisko.

1
53'

Eden Hazard jest ciągle opatrywany na murawie. Nie wiadomo, czy będzie mógł kontynuować grę.

1
52'

Sędzia oszczędził kapitana Sunderlandu, który bez pardonu zaatakował skrzydłowego Chelsea.

1
52'

Żółtą kartkę otrzymał Lee Cattermole.

49'

Diego Costa znalazł się w sytuacji sam na sam z Vito Mannone po podaniu Edena Hazarda, ale przegrał ten pojedynek z bramkarzem Sunderlandu!

2
46'

Początek II połowy. Od środka Sunderland.

2
45+3'
GOOOOOOL!!!

Gol! Strzelił Nemanja Matić. Asystował mu Cesar Azpilicueta.

Chelsea odzyskała prowadzenie w ostatniej akcji I połowy! Azpilicueta zagrał głową do wbiegającego w pole karne Sunderlandu Maticia, a ten posłał piłkę do siatki między nogami bramkarza gospodarzy.

45'

I połowa przedłużona o trzy minuty.

1
43'

Niesione dopingiem Czarne Koty idą za ciosem, ale Chelsea broni się umiejętnie.

1
41'
GOOOOOOL!!!

Gol! Strzelił Wahbi Khazri.

Co za gol Tunezyjczyka! Po dośrodkowaniu z rzutu wolnego Cahill wybił piłkę przed pole karne do Khazriego, który uderzył prosto z powietrza tak, że Courtois nie miał szans na interwencję!

1
38'

Diego Costa zatańczył z piłką w polu karnym Sunderlandu i spod końcowej linii zagrał do Cesara Azpilicuety , którego strzał Vito Mannone sparował na rzut rożny.

3
35'

Gra wznowiona. Obaj zawodnicy mogą kontynuować występ.

1
33'

Przerwa w grze. Na boisku leżą Terry i Borini, którzy zderzyli się w walce o górną piłkę.

2
31'

Strata gola zmusiła Sunderland do bardziej otwartej gry, na czym wiele zyskało widowisko. Ciekawy mecz na Stadium of Light.

1
28'

Odpowiedź Chelsea! Ivanović dograł z prawej strony przed bramkę Sunderlandu do Costy, któregmu zabrakło naprawdę niewiele, by skierować piłkę do siatki.

1
26'

Rozkręca się Sunderland! Teraz w polu karnym do pozycji strzeleckiej doszedł DeAndre Yedlin, ale Thibaut Courtois zdołał obronić jego uderzenie z pieciu metrów.

2
24'

Yann M'Vila zdecydował się na strzał sprzed pola karnego, ale Thibaut Courtois nie musiał interweniować - piłka poszybowała nad bramką Chelsea.

1
20'

Jermain Defoe doszedł do pozycji strzeleckiej i głową posłał piłkę w słupek bramki Chelsea, ale nawet jeśli były reprezentant Anglii trafiłby do siatki gości, gol nie zostałby uznany, ponieważ napastnik gospodarzy był na spalonym.

18'

Gra nadal toczy się pod dyktando Chelsea. Czarne Koty z taką postawą nie utrzymają się w elicie.

14'
GOOOOOOL!!!

Gol! Strzelił Diego Costa.

Obrońcy gospodarzy zablokowali podanie Cahilla w swoim polu karnym, ale do bezpańskiej piłki dopadł Costa i pokonał Mannone'a pewnym strzałem w kierunku dalszego rogu.

1
14'

Iworyjczyk wstał z murawy i będzie kontynuował występ.

13'

Kone odciął Costę od piłki po podaniu Fabregasa, ale podczas interwencji doznał urazu mięśnia uda. Przerwa w grze.

2
10'

Hazard pomknął lewą stroną i dograł w pole karne gospodarzy do Williana, który z 12 metrów uderzył słabo tak, że Mannone spokojnie złapał piłkę.

9'

Chelsea prowadzi atak pozycyjny, Sunderland cofnięty do defensywy.

5'

Spokojne pierwsze minuty na Stadium of Light.

1
2'

Po strzale Wahbiego Khazriego piłka ugrzęzła w murze londyńczyków.

2
15:46

Gospodarze zagrają w tradycyjnych biało-czerwonych pasach, a Chelsea wystąpi w niebieskich koszulkach.

2
15:46

Chelsea już nie grozi spadek z Premier League i The Blues nie walczą też o awans do rozgrywek UEFA. Sunderland natomiast wciąż nie jest pewna ligowego bytu - w tej chwili zajmuje 18. miejsce i ma punkt straty do pierwszej bezpiecznej pozycji w tabeli.