01 kwi 2016 20:30
90+3'

W ostatniej akcji Śląsk mógł jeszcze dobić Lecha, ale Krzysztof Ostrowski za daleko wypuścił sobie piłkę i złapał ją Jasmin Burić.

90+1'

Kapitalna interwencja Abramowicza po strzale głową Nielsena! Piłka leciała przy słupku!

90'

Doliczone 2 minuty.

88'

Po dośrodkowaniu z rzutu rożnego niecelnie główkował Tomasz Kędziora.

87'

Wreszcie przycisnął Lech! Jevtić uderzył płasko z 13 metrów, piłka otarła się o nogę jednego z wrocławian i minęła słupek.

86'

Sprzed pola karnego uderzył Darko Jevtić i po małym rykoszecie piłka wylądowała w rękach Abramowicza.

85'

Nic nie wskazuje na nagły przełom, Lech w ogóle nie stwarza sytuacji.

81'

Ryota Morioka z dziecinną łatwością wypracował sobie pozycję do strzału z 18 metrów, jednak huknął obok słupka.

78'

Z rzutu wolnego centrował Darko Jevtić, ale żaden z jego kolegów nie ruszył zdecydowanie do piłki i nic z tego nie wyszło.

75'

W asyście Arajuuriego płasko z 15 metrów uderzył Robert Pich - wprost w ręce Buricia.

74'

Mała przepychanka na boisku. Leżał Piotr Celeban, szybko próbował go podnieść Darko Jevtić i zawodników obu drużyn musiał rozdzielać sędzia.

71'

0:2? Nie! Nieprawdopodobna sytuacja! Jasmin Burić z najwyższym trudem sparował strzał Grajciara, fenomenalną okazję do dobitki miał jeszcze Bence Mervo, ale skiksował kilka metrów przed bramką i golkiper Lecha znów obronił!

70'

Lechici wymienili kilka podań przed polem karnym, w końcu technicznie uderzył Maciej Gajos. Zabrakło mocy i Mateusz Abramowicz na posterunku.

69'

Teraz Burić uprzedził w polu karnym nadbiegającego Grajciara.

1
67'

Mariusz Pawelec nie sięgnął piłki po dośrodkowaniu Hateleya z rzutu wolnego z narożnika boiska.

64'

Lech. Schodzi: Vladimir Volkov. Wchodzi: Tamas Kadar.

63'

Lech. Schodzi: Dariusz Dudka. Wchodzi: Paulus Arajuuri.

63'

Śląsk nie pokazuje w Poznaniu nic nadzwyczajnego, ale na grę Lecha wręcz nie da się patrzeć.

1
60'

Ni to strzał, ni dośrodkowanie Dudu z lewego skrzydła. Piłka minęła dalszy słupek.

1
1
57'
ŻÓŁTA KARTKA

Żółtą kartkę za faul otrzymał Łukasz Trałka.

2
56'

Na trybunach Inea Stadionu pojawiło się 17 697 widzów.

1
55'

Mogło być 0:2! Ryota Morioka nie był dokładnie kryty w polu karnym, doszedł do piłki dośrodkowanej z prawego skrzydła, ale zbyt długo układał ją sobie do strzału i skracający kąt Jasmin Burić zdołał obronić!

53'

Żółtą kartkę za faul na Volkovie otrzymał Kamil Dankowski.

Śląsk Wrocław
52'

Fantastyczna okazja Śląska! Po dośrodkowaniu z lewego skrzydła Bence Mervo miał mnóstwo swobody na 8. metrze, ale posłał piłkę obok słupka!

51'

Płasko z dystansu strzelił Gergo Lovrencsics, piłka minęła słupek w bezpiecznej odległości.

50'

Gra jest teraz dość otwarta, jednak wciąż trudno mówić o naporze Lecha.

47'

Lech miał teraz sporo szczęścia! Tom Hateley zagrał w pole karne do Pawelca, ten miał mnóstwo wolnej przestrzeni, jednak skiksował przy próbie strzału.

46'

Początek drugiej połowy.

44'

Z rzutu wolnego do nikogo dośrodkował Tom Hateley i piłka opuściła boisko.

1
41'

Jevtić to dziś najaktywniejszy piłkarz Lecha, teraz został zablokowany przy próbie strzału z kilkunastu metrów.

40'

Mariusz Pawelec oddał teraz strzał na wiwat z narożnika boiska. Piłka nie poleciała w światło bramki, ale wrocławianie uniknęli przynajmniej kontry.

38'

Pochopna decyzja Jevticia o strzale z dystansu i fatalne pudło.

37'

Nicki Bille Nielsen przeciął powietrze przy próbie strzału przewrotką, jęk zawodu na trybunach.

35'

Dudu Paraiba zablokował centrę Lovrencsicsa z prawej strony boiska.

33'

Teraz mogło być 1:1! Mocno sprzed pola karnego uderzył Darko Jevtić, Mateusz Abramowicz "wypluł" piłkę, jednak zdążył ją złapać przed nadbiegającym Nielsenem.

1
30'

Poirytowana poznańska publiczność coraz częściej gwiżdże. Trudno się dziwić, Lechowi idzie jak po grudzie.

1
27'

Śląsk mógł zaskoczyć Lecha w banalny sposób, po wrzucie z autu. Z półobrotu uderzył po nim Mariusz Pawelec i Jasmin Burić zmuszony do niemałego wysiłku.

25'

Teraz Jevtić oddał strzał z dystansu, jednak zabrakło precyzji i piłka poleciała wysoko nad bramką.

23'

Bardzo dobra centra Jevticia sprzed pola karnego. Piłkę złapał ostatecznie Mateusz Abramowicz, ale nawet lekkie jej trącenie mogło poskutkować wyrównaniem.

22'

Żółtą kartkę za faul na Morioce otrzymał Dariusz Dudka.

Lech Poznań
21'

Maciej Gajos sfaulował przy linii bocznej Dudu. Arbiter nie pokazał mu kartki, ale bez reprymendy się nie obyło.

18'

Śląsk gra bardzo spokojnie, Lech wyraźnie wybity z rytmu.

1
1
15'

Lech przegrywa, tymczasem na ławce Jan Urban nie ma praktycznie żadnego pola manewru.

1
1
14'

Płasko z dystansu strzelił Nicki Bille Nielsen. Celnie, ale zdecydowanie za lekko, by zaskoczyć Abramowicza.

1
10'
GOOOOOOL!!!

Gol! Strzelił Ryota Morioka.

Sensacja w Poznaniu! Dariusz Dudka wybił piłkę w polu karnym wprost pod nogi Morioki, pozostali lechici nie zrobili nic, by mu przeszkodzić, a ten pokonał Buricia płaskim strzałem w krótki róg.

1
2
8'

Śląsk gra wysokim pressingiem, przez co Lechowi trudno wymienić kilka celnych podań w środku pola.

1
5'

Z dystansu tyleż mocno co niecelnie strzelił Tomasz Hołota.

4'

Na razie sporo walki w środkowej strefie, przez chwilę inicjatywa była po stronie Lecha, tyle że nie wyniknęło z tego nic konkretnego.

1'

Sprzed pola karnego nad poprzeczką uderzył Bence Mervo.

20:29

Mecz poprzedzony minutą ciszy ku czci zmarłych niedawno pięciu piłkarzy Wólczanki Wółka Pełkińska, dwóch kibiców Lecha Poznań, a także Johana Cruyffa.

19:39

5 zł z każdego sprzedanego biletu na mecz Lech - Śląsk zostanie przekazane na leczenie choroby Waldemara Piątka. Oto jego przejmująca historia.