90+4'

Sławomir Peszko gestem pokazał rywalowi, że ten jest... płaczkiem.

1
90+3'

Patrik Misak uderzył piłkę z rzutu wolnego i chyba chciał ją wrzucić do... morza. Tragiczny strzał.

1
90+3'

Jakub Wawrzyniak stara się nauczyć sędziego przepisów gry w piłkę nożną. Wydaja się, że rację ma jednak arbiter odgwizdując faul na Smuczyńskim.

90+2'

Termalica szanuje piłkę, gości podział punktów jak najbardziej satysfakcjonuje. Smutny Piotr Nowak przy ławce już chyba nie wierzy w zwycięskiego gola.

90+1'
ŻÓŁTA KARTKA

Żółtą kartkę otrzymał Martin Juhar.

Bruk-Bet Termalica Nieciecza
90'

Sędzia doliczył 4 minuty.

89'

Żółtą kartkę otrzymał Bartłomiej Smuczyński. Gracz Termaliki chciał wymusić rzut karny.

88'

Chwilę przed żółtą kartką Pavol Stano zablokował piłkę lecącą w światło bramki!

88'

Żółtą kartkę otrzymał Rafał Janicki.

Lechia Gdańsk
87'

Mała ciekawostka dotycząca strzelca gola dla gości.

86'

Groźnie w polu karnym Termaliki! Uderzał Grzegorz Kuświk, ale uderzenie zostało zablokowane.

85'

Kontrę starał się wyprowadził Sławomir Peszko. Starał się to zbyt duże słowo.

82'

Żółtą kartkę otrzymał Dalibor Pleva.

82'

Na bramkę głową niecelnie uderzał Janicki, a sędzia nakazał gospodarzom wznowić grę z rogu.

80'

Lechia po niespodziewanej stracie gola ruszyła do ataku, ale remis nie do końca satysfakcjonuje także gości.

77'
GOOOOOOL!!!

Gol! Strzelił Bartłomiej Smuczyński. Asystował mu Wojciech Kędziora.

Nieprawdopodobne! Termalica doprowadziła do remisu! Pleva dośrodkował z prawej strony, Kędziora nie trafił w piłkę, ale przedłużył jej lot, a Bartłomiej Smuczyński wbił ją do bramki!

1
75'

Żółtą kartkę otrzymał Artem Putiwcew.

71'

Żółtą kartkę otrzymał Grzegorz Wojtkowiak.

71'

Niewiele wskazuje na to, aby Termalica była w stanie odmienić losy meczu. Lechia bardzo pewnie gra w defensywie.

67'

Lechia widząc, że goście zaczynają być coraz groźniejsi znowu grają wysokim pressingiem.

63'

Termalica zaczęła grać szybciej, jednak goście wciąż notują sporo strat. Lechia z kolei w dalszym ciągu długo i dokładnie rozgrywa piłkę.

59'

Sebastian Mila leżał na boisku, ale gracze Termaliki nie wybili piłki na aut.

57'

Wojciech Kędziora starał się zwieśc rywala niczym Lionel Messi, ale nie te lata i nie te umiejętności. Zawodnik gości zwiódł sam siebie.

54'

Lechia nie chce atakować, gospodarze czekają na ruch Termaliki, ale beniaminek Ekstraklasy wciąż nie potrafi zagrozić gdańszczanom.

51'

Uderzał Bartłomiej Babiarz, ale piłka uderzona sprzed pola karnego minęła bramkę w sporej odległości.

50'

Po przerwie Termalica stara się zaatakować, ale wciąż nie potrafi sforsować szczelnej w niedzielę obrony Lechii.

49'

Żółtą kartkę otrzymał Patrik Misak.

46'

Lechia wznowiła grę po przerwie.

43'

Kolejny kiks w meczu Babiarza. Bardzo źle prezentują się póki co w meczu piłkarze Termaliki.

42'

Flavio Paixao znalazł się w sytuacji sam na sam z Nowakiem, ale opanowując piłkę pomógł sobie ręką i arbiter przerwał grę.

1
39'

Termalica długo wymienia piłkę, piłkarze Lechii grając wysokim pressingiem umiejętnie przeszkadzają gościom.

1
36'

Po objęciu prowadzenia Lechia spokojnie czeka na to, co zrobi rywal. Termalica stara się konstruować akcje, ale nie potrafi dojść z piłką w pole karne.

1
34'

Kolejna prosta strata Bratanovicia. Wydaje się, że gracz Termaliki zbyt długo nie pogra w meczu.

31'

Termalica przedostała się w pole karne Lechii, ale wrzutkę Plevy złapał Marko Marić.

29'

Kilku zawodników Termaliki nie potrafiło skutecznie wybić piłki z pola karnego. Pachnie drugim golem dla gospodarzy!

27'

Lechia chce pójść za ciosem, Termalica lekko oszołomiona nie potrafi się pozbierać. Na bramkę Nowaka sunie atak za atakiem.

25'
GOOOOOOL!!!

Gol! Strzelił Michał Chrapek.

Nieodpowiedzialne zachowanie Bratanovicia, który leżąc wybił piłkę przed pole karne wprost pod nogi Chrapka. Pomocnik Lechii przyjął futbolówkę i huknął z ok. 17 metrów. Nowak tylko odprowadził piłkę wzrokiem. 1:0 dla Lechii!

23'

Dośrodkowanie z rzutu wolnego Chrapka i Artem Putiwcew omal nie wbił piłki do własnej bramki! Po chwili po wrzutce z rogu Bartłomiej Babiarz wybił piłkę z pustej bramki!

23'

Żółtą kartkę otrzymał Sebastian Mila.

22'

Wciąż niezbyt wysokie tempo gry, żadna z drużyn nie potrafi zdominować rywala.

20'

Kontrę Lechii zepsuł Jakub Biskup fatalnie dośrodkowując z lewej strony. Od bramki zacznie Marić.

15'

Gra toczy się w środku pola, w ostatnich minutach to Termalica częściej znajduje się przy piłce, Lechia po jej przejęciu natychmiast konstruuje szybką akcję.

12'

Z prawej strony dośrodkował Grzegorz Wojtkowiak, ale zawodnik Lechii zbyt mocno i wysoko kopnął piłkę.

9'

W końcu zaatakowała Termalica, w pole karne Lechii goście kilka razy wrzucali piłkę, ale za każdym razem bramkarz lub obrońca potrafili zażegnać niebezpieczeństwo.

7'

W dalszym ciągu w natarciu gospodarze, Termalica ma problemy z wyjściem z własnej połowy.

3'

Od początku w ataku Lechia. Sebastian Mila dograł do Flavio Paixao, ale Sebastian Nowak wyszedł z bramki i złapał piłkę.

15:27

Minutą ciszy uczczono rocznicę śmierci dwóch kibiców Lechii, którzy zginęli w wypadku autokaru wracając ze spotkania w Gliwicach z Piastem.

14:43

Spotkanie poprowadzi Krzysztof Jakubik (Siedlce).

14:43

Rezerwa gości: Andrzej Witan, Tomasz Foszmańczyk, Patryk Fryc, Bartłomiej Smuczyński, Patrik Misak, Vladislavs Gutkovskis, Martin Juhar.

14:43

Rezerwa gospodarzy: Vanja Milinković-Savić, Daniel Łukasik, Lukas Haraslin, Adam Buksa, Sławomir Peszko, Gerson, Paweł Stolarski.

14:43

Obydwa zespoły wciąż mają szansę znalezienia się po fazie zasadniczej w grupie mistrzowskiej. Jak na razie Lechia ma 33 punkty i o jeden wyprzedza Termalicę.