Co on z nim zrobił? Kamil Grosicki show! [WIDEO]

Zdjęcie okładkowe artykułu: Twitter / Canal+ Sport / Na zdjęciu: akcja bramkowa Kamila Grosickiego (Pogoń Szczecin) i nieskuteczna interwencja Tomasa Petraska

Kamil Grosicki jest w niesamowitej formie. Piłkarz Pogoni Szczecin strzelił gola w czwartym z rzędu meczu PKO Ekstraklasy. I to jakiego gola!

Starcie Pogoni Szczecin z Rakowem Częstochowa to hit 31. kolejki PKO Ekstraklasy. Obie drużyny walczą o mistrzostwo Polski, a przed tym spotkaniem miały w dorobku po tyle samo punktów. To był mecz z gatunku takich, w którym żaden z zespołów nie mógł sobie pozwolić na porażkę, a remis nie zadowalał nikogo.

Lepiej mecz rozpoczęli gospodarze. W 25. minucie Pogoń objęła prowadzenie. Gola strzelił Kamil Grosicki, który zabawił się z obroną Rakowa. Wślizgiem jego strzał próbował zatrzymać Tomas Petrasek, ale zaliczył kompletnie nieudaną interwencję.

Później Grosicki oszukał też kolejnego obrońcę częstochowskiego zespołu, a także bramkarza. Mocnym strzałem wpakował piłkę do bramki i szczecinianie cieszyli się z prowadzenia. Gola można zobaczyć w poniższym nagraniu.

Grosicki w ostatnich tygodniach jest w niesamowitej formie. Reprezentant Polski w czterech kolejnych meczach trafiał do bramki przeciwników. Łącznie od początku sezonu strzelił już osiem goli.

Po trafieniu Grosickiego Pogoń prowadziła 1:0. W drugiej połowie Raków zdołał odwrócić losy spotkania i wygrał 2:1.