Wielka bitwa o Ligę Mistrzów w Anglii. Ważne zwycięstwo Tottenhamu

Zdjęcie okładkowe artykułu: Getty Images / Chris Brunskill / Na zdjęciu: piłkarze Tottenhamu Hotspur
Getty Images / Chris Brunskill / Na zdjęciu: piłkarze Tottenhamu Hotspur

To były złe miłego początki. Tottenham Hotspur musiał odrabiać straty, jednak ostatecznie rozbił u siebie Newcastle United aż 5:1.

Zespół Antonio Conte toczy zaciętą walkę o zakończenie sezonu w pierwszej czwórce i był w niedzielę pod sporą presją. Takiej nie czuły "Sroki", które po trudnym początku sezonu, teraz są już w sporej odległości od strefy spadkowej i opuszczenie Premier League im raczej nie grozi.

Drużyna Eddiego Howe'a objęła prowadzenie w 39. minucie po mocnym strzale Fabiana Schaera z rzutu wolnego, ale nie utrzymała tego dobrego wyniku nawet do przerwy, bo skuteczną główką wyrównał Ben Davies.

Po zmianie stron nie było już wątpliwości kto jest lepszy. Londyńczycy budowali przewagę dzięki bramkom Matta Doherty'ego, Heung-Min Sona, Emersona Royala i Stevena Bergwijna, w efekcie zwyciężyli aż 5:1.

Tottenham może się cieszyć z wygranej, ale także z jej rozmiarów. Ma teraz 54 pkt. - tyle samo co Arsenal, który wyprzedza, gdyż legitymuje się lepszym bilansem goli.

"Kanonierzy" są jednak w lepszym położeniu, bowiem rozegrali aż dwa mecze mniej.

Tottenham Hotspur - Newcastle United 5:1 (1:1) 0:1 - Fabian Schaer 39' 1:1 - Ben Davies 43' 2:1 - Matt Doherty 48' 3:1 - Heung-Min Son 54' 4:1 - Emerson Royal 63' 5:1 - Steven Bergwijn 83'