Znakomity występ Milika. Zrobił to pierwszy raz w karierze

Zdjęcie okładkowe artykułu: PAP/EPA / Guillaume Horcajuelo / Na zdjęciu: Arkadiusz Milik
PAP/EPA / Guillaume Horcajuelo / Na zdjęciu: Arkadiusz Milik

Niedzielny wieczór należał do Arkadiusza Milika. Napastnik Olympique Marsylia będzie długo wspominał mecz ligowy ze Stade Brestois 29 (4:1).

[tag=22007]

Arkadiusz Milik[/tag] zasłużył na tytuł bohatera meczu. W trzeciej minucie polski napastnik asystował przy golu Gersona, a po przerwie pokonał bramkarza Stade Brestois 29. Doświadczony piłkarz wykorzystał dobre dośrodkowanie Amine'a Harita i skierował piłkę do siatki.

Olympique Marsylia nie pozostawił złudzeń rywalom, wygrywając 4:1 na Stade Francis-Le Ble w Brest. Duża w tym zasługa kadrowicza. W niedzielę 28-latek potwierdził swoją wysoką formę.

Jak wyliczył portal statystyczny "Opta", Milik po raz pierwszy w swojej karierze zdobył bramkę i zanotował asystę w pierwszej piątce europejskich lig. Były gracz SSC Napoli ma już na koncie łącznie 150 występów.

Tylko w sezonie 2021/22 Milik uzbierał 20 trafień we wszystkich rozgrywkach i jest najskuteczniejszym zawodnikiem marsylczyków. Drugie miejsce w tej klasyfikacji zajmuje Dimitri Payet (11 bramek).

Selekcjoner Czesław Michniewicz ma kłopot bogactwa w ataku. Milik jest jednym z pięciu napastników powołanych na marcowe mecze reprezentacji Polski.

Czy Milik będzie podstawowym napastnikiem reprezentacji Polski?