90 minut Krystiana Bielika. Barnsley sprawiło niespodziankę

Zdjęcie okładkowe artykułu: Getty Images / im Goode/PA Images / Na zdjęciu: Krystian Bielik w akcji
Getty Images / im Goode/PA Images / Na zdjęciu: Krystian Bielik w akcji

Krystian Bielik wrócił do pełni sił i po raz pierwszy rozegrał 90 minut. Jego Derby County przegrało z wyżej notowanym Luton Town (0:1). Barnsley Michała Helika niespodziewanie pokonało Middlesbrough (3:2).

Gospodarze strzelili decydującego gola w 68. minucie rywalizacji. Cameron Jerome zgrał piłkę do Danny'ego Hyltona, a ten był zupełnie niepilnowany i wygrał pojedynek z Ryanem Allsopem.

Podopieczni Wayne'a Rooneya nie potrafili odpowiedzieć. W 35. kolejce The Championship Derby County przegrało 0:1 na terenie Luton Town i w tym momencie zajmuje przedostatnie miejsce w tabeli.

Krystian Bielik wrócił do formy po poważnej kontuzji i pierwszy raz zagrał w pełnym wymiarze czasowym. W kadrze "Baranów" zabrakło Kamila Jóźwiaka i Bartosza Cybulskiego. Pierwszy z wymienionych zmaga się z urazem, natomiast Cybulski zdobył bramkę w piątkowym meczu Premier League 2. Młodzieżowa drużyna Derby przegrała 2:5 z Manchesterem United.

Zespół Michała Helika pnie się w górę. Barnsley było minimalnie lepsze od Middlesbrough (3:2) i awansowało na 22. miejsce w ligowej tabeli. Reprezentant Polski spędził 90 minut na placu gry.

Z kolei Bartosz Białkowski zachował czyste konto w starciu z Sheffield United (1:0). W 61. minucie Jake Cooper pokonał bramkarza przyjezdnych i dał radość kibicom Millwalll FC.

Luton Town - Derby County 1:0 (0:0) 1:0 - Danny Hylton 68'

Barnsley FC - Middlesbrough 3:2 (2:0) 1:0 - Mads Juel Andersen 7' 2:0 - Amine Bassi 16' 3:0 - Amine Bassi 54' 3:1 - Andraz Sporar (k.) 61' 3:2 - Liam Kitching (s.) 90+5'

Millwall FC - Sheffield United 1:0 (0:0) 1:0 - Jake Cooper 61'