Pewny krok Nigerii do fazy pucharowej

Zdjęcie okładkowe artykułu: Getty Images / Olukayode Jaiyeola/NurPhoto / Na zdjęciu: kibic Nigerii
Getty Images / Olukayode Jaiyeola/NurPhoto / Na zdjęciu: kibic Nigerii

Kolejna zagadka podczas Pucharu Narodów Afryki rozwiązana. Reprezentacja Nigerii już po dwóch meczach ma zapewniony udział w fazie pucharowej. Superorły pokonały Sudan 3:1.

Nie było niespodzianki w pierwszym sobotnim meczu Pucharu Narodów Afryki. W grupie D Nigeria nie miała najmniejszych problemów z pokonaniem Sudanu.

Gracze Superorłów po wygranej w pierwszym spotkaniu z Egiptem, w kolejnym rywalizowały z teoretycznie dużo słabszym przeciwnikiem. Już do przerwy wszystko było jasne.

Nigeria objęła prowadzenie w 3. minucie. Chwilę przed przerwą podwyższyła prowadzenie, a kilkadziesiąt sekund po rozpoczęciu 2. połowy zdobyła trzeciego gola. Sudańczycy długo nie potrafili poważniej zagrozić rywalom, ale honor uratowali w 70. minucie. Zespół wciąż mają szansę na awans do fazy pucharowej. Superorły już w niej są.

Nigeria - Sudan 3:1 (2:0) 1:0 - Chukwueze 3' 2:0 - Awoniyi 45' 3:0 - Simon 46' 3:1 - Khidir 70'

Nigeria zwycięży w Pucharze Narodów Afryki?