Historyczny występ Kyliana Mbappe. Francuscy kibice długo na to czekali

Zdjęcie okładkowe artykułu: PAP/EPA / Ian Langsdon / Na zdjęciu: Kylian Mbappe
PAP/EPA / Ian Langsdon / Na zdjęciu: Kylian Mbappe

Francuski snajper nie zawiódł w meczu eliminacyjnym z Kazachstanem. 26 - tyle minut potrzebował Kylian Mbappe, by ustrzelić hat-tricka.

[tag=27694]

Reprezentacja Francji[/tag] walczyła z Kazachstanem o punkty w eliminacjach mistrzostw świata. Selekcjoner Didier Deschamps zdecydował się na ofensywne ustawienie - od początku wystąpili Kingsley Coman, Antoine Griezmann, Karim Benzema oraz Kylian Mbappe.

Ten ostatni był w znakomitej dyspozycji. W 32. minucie aktualni mistrzowie świata prowadzili 3:0, bramkarz Stas Poktailov trzy razy wyciągał piłkę z siatki po uderzeniach napastnika Paris Saint-Germain.

Mbappe pierwszym reprezentantem Francji od 36 lat, który skompletował hat-tricka w meczu o stawkę. Ostatni raz ta sztuka udała się Dominique'owi Rocheteau w 1985 roku (6:0 z Luksemburgiem).

Deschamps konsekwentnie stawia na utalentowanego zawodnika. Mbappe zdobył 22 bramki w drużynie narodowej w wieku 22 lat i 10 miesięcy. Poprzednim rekordzistą był Thierry Henry, który był o trzy lata starszy, gdy osiągnął ten pułap.

W ostatecznym rozrachunku Francja zwyciężyła 8:0 z Kazachstanem i zapewniła sobie bezpośredni awans na mundial. Mbappe dołożył czwartego gola w 87. minucie.

Przełamanie przyszło w najlepszym możliwym momencie. Co ciekawe, to były jego pierwsze trafienia w eliminacjach mundialu.

Czytaj także: Matty Cash już rozpala wyobraźnię. Do PZPN napływa masa zgłoszeń z Zachodu Barcelona ruszy w styczniu na łowy? Trzech piłkarzy Chelsea na celowniku klubu

Czy Mbappe jest najlepszym francuskim piłkarzem?