Juventus był bezradny aż do doliczonego czasu

Zdjęcie okładkowe artykułu: PAP/EPA / ALESSANDRO DI MARCO / Na zdjęciu: Danilo (z lewej) oraz Cristiano Biraghi

Z przebiegu meczu długo najbardziej zadowoleni byli dublerzy Wojciecha Szczęsnego oraz Bartłomieja Drągowskiego. Juventus zapewnił sobie zwycięstwo 1:0 z ACF Fiorentiną dopiero w 91. minucie.

Zamiast starcia bramkarzy z Polski, była konfrontacja golkiperów z Włoch. Mattia Perin oraz Pietro Terracciano zastąpili kontuzjowanych Wojciecha Szczęsnego oraz Bartłomieja Drągowskiego.

W pierwszej połowie obaj bramkarze nie byli często sprawdzani przez przeciwników z pola. Uderzenie celne było zaledwie jedno i poradził sobie z nim Mattia Perin. Juventus był zdecydowanie mniej dynamiczny oraz pomysłowy niż w wygranym 4:1 meczu z Zenitem Sankt Petersburg, a jego ataki były rozbijane przez defensywę kierowaną przez Nikolę Milenkovicia.

Po przerwie małe przebudzenie Juventusu. Swoich szans poszukali napastnicy zespołu Massimiliano Allegriego, ale ani Alvaro Morata, ani Paulo Dybala nie przymierzyli do bramki.

Od 73. minuty piłkarze Juventusu mieli więcej miejsca na boisku, ponieważ drugą żółtą, a w konsekwencji czerwoną kartkę zobaczył Nikola Milenković. Była to duża strata dla Violi. Piłka co prawda znalazła się w bramce po strzale Alvaro Moraty, ale gol nie został uznany z powodu spalonego. Bianconeri walczyli do końca i rozstrzygnęli mecz strzałem na 1:0 Juana Cuadrado w doliczonym czasie.

Bianconeri dzięki wyszarpniętemu zwycięstwu zrównali się liczbą punktów z siódmą Fiorentiną. Oba zespoły walczą o awans do europejskich pucharów. W przypadku Juventusu tli się jeszcze nadzieja na podjęcie rywalizacji o mistrzostwo Włoch, ale strata do najlepszych w tabeli SSC Napoli, AC Milanu oraz Interu Mediolan jest pokaźna. W sobotę podopieczni Allegriego zdobyli komplet punktów po trzech kolejkach niemocy.

Juventus FC - ACF Fiorentina 1:0 (0:0) 1:0 - Juan Cuadrado 90'

Juventus: Mattia Perin - Danilo, Matthijs De Ligt, Giorgio Chiellini, Alex Sandro (46' Luca Pellegrini) - Federico Chiesa, Weston McKennie, Manuel Locatelli, Adrien Rabiot (78' Juan Cuadrado) - Paulo Dybala (90' Rodrigo Bentancur), Alvaro Morata (88' Kaio Jorge)

Fiorentina: Pietro Terracciano - Alvaro Odriozola, Nikola Milenković, Lucas Martinez Quarta, Cristiano Biraghi - Giacomo Bonaventura (78' Alfred Duncan), Lucas Torreira (64' Sofyan Amrabat), Gaetano Castrovilli (78' Matija Nastasić) - Jose Callejon (75' Igor), Dusan Vlahović, Riccardo Saponara (74' Riccardo Sottil)

Żółte kartki: Danilo, Rugani (Juventus) oraz Martinez, Milenković, Nastasić (Fiorentina)

20 Venezia FC 38 6 9 23 34:69 27

Czytaj także: PSG trafione w doliczonym czasie. Cios dla Niemców w Lidze Mistrzów Czytaj także: Absurdalny gol samobójczy nie zatrzymał Juventusu. Aż sześć trafień w Turynie

Czy Juventus FC awansuje w tym sezonie do Ligi Mistrzów?