Klasa, szacunek "Lewy"! Zobacz, co zrobił długo po meczu

Zdjęcie okładkowe artykułu: Twitter /  / Na zdjęciu: Robert Lewandowski po meczu z Albanią
Twitter / / Na zdjęciu: Robert Lewandowski po meczu z Albanią

Robert Lewandowski docenił zachowanie polskich kibiców podczas meczu z Albanią. Kilkadziesiąt minut po zakończeniu spotkania kapitan Biało-Czerwonych zdecydował się na ładny gest.

Niezwykle ważne trzy punkty wywalczyła reprezentacja Polski w ósmej kolejce eliminacji do mistrzostw świata. Biało-Czerwoni wygrali na gorącym boisku w Tiranie z Albanią 1:0 (0:0) po golu Karola Świderskiego w 77. minucie.

Spotkanie było toczone w gorącej atmosferze. Miejscowi kibice byli niezwykle wrogo nastawieni wobec Biało-Czerwonych i prowokowali ich przy każdej okazji. W drugiej połowie obrzucili butelkami reprezentantów Polski, przez co spotkanie zostało przerwane na kilkanaście minut (WIĘCEJ TUTAJ).

Naszym piłkarzom bardzo pomagali jednak polscy kibice, którzy w konkretnej sile zjawili się na trybunach stadionu w Tiranie i dopingowali rodaków. Po końcowym gwizdku zachowanie fanów docenił Robert Lewandowski.

Gdy kilkadziesiąt minut po końcowym gwizdku kapitan kadry wrócił w okolice murawy aby udzielić wywiadu TVP Sport, zdecydował się podejść pod trybunę z naszymi kibicami, by podziękować za gorący doping i razem świętować zwycięstwo.

Polscy fani odwdzięczyli się z kolei skandowaniem nazwiska najlepszego napastnika świata.

Zwycięstwo nad Albanią bardzo przybliżyło Biało-Czerwonych do awansu do baraży. Na dwie kolejki przed końcem eliminacji do MŚ Polacy mają dwa punkty przewagi nad wtorkowymi rywalami, a przed sobą mecze z Andorą (wyjazd) i z Węgrami (u siebie).