"Rozczarowanie Lionela Messiego". Francuzi zaskoczeni porażką PSG

Zdjęcie okładkowe artykułu: PAP/EPA / YOAN VALAT  / Na zdjęciu: Lionel Messi
PAP/EPA / YOAN VALAT / Na zdjęciu: Lionel Messi

PSG z Neymarem, Lionelem Messim i Kylianem Mbappe w ataku nie potrafiło zdobyć bramki przeciwko Stade Rennais! "Byli nieskuteczni" - piszą o występie wielkich gwiazd francuskie media.

O ostatnim meczu przed przerwą na październikowe spotkania międzynarodowe jak najszybciej będą chcieli zapomnieć piłkarze Paris Saint-Germain. Paryżanie niespodziewanie polegli na wyjeździe ze Stade Rennais 0:2. "Pierwsza porażka PSG w sezonie" - grzmią zgodnie francuskie media.

Trener Mauricio Pochettino wystawił do ataku swoje największe działa - Neymara, Lionela Messiego, Kyliana Mbappe i Angela Di Marię. "Messi trafił w poprzeczkę, ale nadal nie strzelił gola w Ligue 1. Tercet "MNM" (Messi-Neymar-Mbappe, przyp. red.) był nieskuteczny, pomimo wielu akcji, w których uczestniczył również Di Maria" - informuje "L'Equipe".

Gospodarze do siatki trafiali tuż przed przerwą i kilkanaście sekund po zmianie stron. "To może być brak koncentracji paryżan pięć dni po sukcesie z Manchesterem City w Lidze Mistrzów (wygrana 2:0, przyp. red.)" - dodaje największy sportowy dziennik we Francji.

"Rozczarowanie Lionela Messiego" - dodaje "Foot Mercato". Serwis podkreśla, że najlepszymi piłkarzami PSG byli Argentyńczyk i Mbappe. "Postawiony w roli rozgrywającego wyróżniał się w środku obrony. Był najaktywniejszym napastnikiem i inicjował ruchy ofensywne" - napisano o Messim. Z kolei suchej nitki nie zostawiono na Neymarze, który aż 22 razy stracił piłkę!

"Rennais zakryło PSG" - pisze z kolei "So Foot", który dodaje, że goście mieli duże trudności w grze zespołowej.