Co tam się wydarzyło?! Już w 5. sekundzie sędzia nie miał wyjścia

Zdjęcie okładkowe artykułu: YouTube / FIFATV / Ekspresowy rzut karny w meczu Tanzania - Madagaskar
YouTube / FIFATV / Ekspresowy rzut karny w meczu Tanzania - Madagaskar

Totalnie zaskakujący przebieg miał początek wtorkowego meczu eliminacji mistrzostw świata Tanzania - Madagaskar (3:2). Już w piątej sekundzie rywalizacji sędzia został zmuszony do podyktowania rzutu karnego dla gospodarzy.

Od razu po rozpoczęciu gry gospodarze posłali piłkę na pole karne rywali. Tam interweniował golkiper Madagaskaru Melvin Adrien. Bramkarz wręcz staranował zawodnika rywali Simona Msuvę.

Ugandyjski sędzia Mashood Ssali nie wahał się nawet przez moment. W piątej sekundzie spotkania wskazał na wapno.

Przygotowania do wykonania rzutu karnego trochę potrwały. Ostatecznie w drugiej minucie jedenastkę na gola zamienił Erasto Nyoni.

Nieco później gospodarze zdobyli drugą bramkę. Przed przerwą Madagaskar wziął się w garść i doprowadził do remisu.

Decydujące trafienie w 52. minucie zapisał przy swoim nazwisku Feisal Salum. Ten zawodnik dał Tanzanii zwycięstwo 3:2.

Oficjalne statystyki dot. najszybciej podyktowanego rzutu karnego nie są prowadzone. Agencja Reuters przypomina jednak, że w towarzyskim meczu Czarnogóry z Ghaną w Podgoricy w 2014 roku gospodarze otrzymali jedenastkę już po 10 sekundach.

Czytaj także: > Jasna deklaracja trenera Barcelony. Chce pomóc klubowi w trudnym momencie > Włoskie media zdradzają plany Interu Mediolan. Prezes potwierdza dobre wieści