Premier Liga: "polski" mecz dla zespołu Sebastiana Szymańskiego

Zdjęcie okładkowe artykułu: Getty Images / Sergei Fadeichev\TASS  / Na zdjęciu: Sebastian Szymański
Getty Images / Sergei Fadeichev\TASS / Na zdjęciu: Sebastian Szymański

Dinamo z czwartym zwycięstwem w sezonie 2021/2022 rosyjskiej Premier Ligi. W spotkaniu 5. kolejki zespół z Moskwy, którego piłkarzem jest reprezentant Polski Sebastian Szymański, pokonał Urał Jekaterynburg Rafała Augustyniaka 1:0.

Udany początek sezonu w wykonaniu Dinama Moskwa, które po triumfie w Jekaterynburgu awansowało na pozycję lidera rozgrywek o mistrzostwo Rosji.

Podopiecznym Sandro Schwarza do wygranej z Urałem wystarczyło trafienie Konstantina Tjukawina z 19. minuty konfrontacji. Asystę przy tej bramce zaliczył Arsen Zakharian.

Szymański rozegrał całą potyczkę i pokazał się z dobrej strony.

Premier Liga, 5. kolejka:

Urał Jekaterynburg - Dinamo Moskwa 0:1 (0:1) 0:1 - Konstantin Tjukawin 19'

Czerwona kartka: Eric Bicfalvi (Urał Jekaterynburg) w 32. minucie /za drugą żółtą kartkę/.

*Rafał Augustyniak (Urał Jekaterynburg) poza kadrą meczową z powodu kontuzji.  *Sebastian Szymański (Dinamo Moskwa) rozegrał cały mecz.