Ruch Chorzów podniósł średnią. Kanonada w Rybniku-Kamieniu

Zdjęcie okładkowe artykułu: WP SportoweFakty /  / Kibice Ruchu Chorzów
WP SportoweFakty / / Kibice Ruchu Chorzów

Piłkarze Ruchu Chorzów meczem z Ruchem Zdzieszowice zakończyli zgrupowanie w Rybniku-Kamieniu. Niebiescy ostatnio strzelali mało goli. W sobotniej potyczce zdobyli ich aż sześć.

Dla piłkarzy Ruchu Chorzów było to piąte spotkanie kontrolne. Pierwsze Niebiescy wygrali efektownie, bo 9:0 z Hejnałem Kęty.

W kolejnych meczach sparingowych poprzeczka poszła w górę. Rywalami były drużyny z Fortuna I ligi. Z GKS-em Jastrzębie Ruch zremisował 1:1, z Odrą Opole 0:0, a w środę przegrał 0:1 w Kielcach z Koroną. Niebiescy w potyczkach goli nie strzelali, ale byli chwaleni za grę.

Gracze z Cichej skuteczność odzyskali w sobotę. Na zakończenie zgrupowania w Rybniku-Kamieniu Ruch 6:0 pokonał grający w IV lidze Ruch Zdzieszowice. - Tak to powinno wyglądać. Dobrze, że przewagę potrafiliśmy udokumentować. Zagraliśmy mądrze, pomimo braku doświadczonych graczy. Oni potrzebowali regeneracji. Młodzi udowodnili swoją przydatność - ocenił spotkanie Jarosław Skrobacz, trener chorzowian w rozmowie z klubową telewizją.

Rywal Niebieskich przed rokiem zrezygnował z występów w III lidze, w niedawno zakończonych rozgrywkach okazał się zdecydowanie najlepszy w opolskiej grupie IV ligi, ale... z awansu zrezygnował. Zresztą podobnie jak wicemistrz LZS Starowice. Ostatecznie PZPN postanowił, że w lidze utrzymała się Foto-Higiena Gać.

Ruch Chorzów - Ruch Zdzieszowice 6:0 (3:0)

1:0 - Daniel Szczepan 7' 2:0 - Przemysław Szkatuła 15' 3:0 - Daniel Szczepan (k.) 20' 4:0 - Michał Biskup 61' 5:0 - Tomasz Wójtowicz 78' 6:0 - Michał Biskup (k.) 90+1'

Skład Ruchu Chorzów:

I połowa: Styrczula - Nawrocki, Dyr, Kowalski - Będzieszak Moskiewicz, Neugebauer, Szkatuła - Mucha (32' Swikszcz), Żagiel - Szczepan.

II połowa: Bielecki - Będzieszak (62' Rudek),, Nawrocki, Dyr - Kwaśniewski, Wojtek, Wyroba (46' Moskiewicz, 69' Neugebauer), Wójtowicz - Siwek, Swikszcz (69' Mucha) - Biskup.

Wszystkie mecze 2. ligi piłki nożnej w Pilot WP, pierwszej TV online w Polsce! (link sponsorowany) 2. liga piłki nożnej w jednym miejscu. Transmisje wszystkich meczów obejrzysz na żywo, online, gdziekolwiek będziesz w Pilot WP.

Rywalizację 18 drużyn o najlepsze miejsca w tabeli, a tym samym wszystkie mecze 34 kolejek do zobaczenia online na kanałach 2. liga piłki nożnej za pośrednictwem platformy streamingowej Pilot WP. Dodatkowo, dla wszystkich którzy chcą obejrzeć rozgrywki później, będzie przygotowana biblioteka VOD, z rozegranymi meczami. Wystarczy wykupić pakiet "2. liga piłki nożnej" w Pilot WP, a razem z nim dostęp do kanałów 2. liga piłki nożnej oraz VOD z meczami.

To tutaj toczy się prawdziwa gra! Sportowe emocje gwarantowane!

Ruch Chorzów włączy się do gry o awans do Fortuna I ligi?