Zaskoczenie w barażach o Fortuna I ligę. Chojniczanka nie udźwignęła roli faworyta

Zdjęcie okładkowe artykułu: WP SportoweFakty / Krzysztof Porębski / Na zdjęciu: piłkarze Chojniczanki Chojnice

Najniżej notowany uczestnik barażów wyeliminował trzecią siłę sezonu zasadniczego. Chojniczanka rozczarowała na własnym stadionie i zostaje w eWinner II lidze. Do finału awansowała Skra Częstochowa dzięki zwycięstwu 1:0.

Chojniczanka była o 15 punktów lepsza niż Skra Częstochowa w sezonie zasadniczym, ale w obu meczach nie poradziła sobie z przeciwnikiem. To było dla niej poważne ostrzeżenie. Już po rewanżu w obu klubach doszło do zmiany szkoleniowca. Klub z Chojnic postanowił rywalizować do końca sezonu pod wodzą Tomasza Kafarskiego, a Skra postawiła na Konrada Garegę.

Chojniczanka atakowała na początku barażu i to Mikołaj Biegański był bardziej zapracowany w bramce Skry niż po przeciwnej stronie boiska Paweł Sokół. Inna sprawa, że interwencje gracza przyjezdnych nie były skomplikowane. Uderzenia chojniczan były albo niecelne albo blokowane. Dlatego Biegański głównie mierzył się z dośrodkowaniami. Sporo ich wykonał Mateusz Klichowicz.

Skra długo nie przeprowadziła dobrego ataku, ale kiedy już to zrobiła, to od razu była skuteczna. Goście zdobyli prowadzenie 1:0 w 29. minucie. Daniel Pietraszkiewicz miał dużo miejsca przed polem karnym, spokojnie ułożył sobie piłkę na prawej stopie i ominął Pawła Sokoła strzałem. Obrona Chojniczanki statystowała i pozwoliła na idealne przymierzenie w sam narożnik.

Przed przerwą były jeszcze dwa strzały celne, ale zbyt delikatne, żeby piłka zaliczyła lądowanie w bramce. Szymonowi Skrzypczakowi utrudnił pokonanie golkipera napór obrońców na plecach, a Karolowi Noiszewskiego rykoszet od kompana z zespołu Kamila Wojtyry. Do przerwy 0:1 i gracze Chojniczanki mieli o czym rozmawiać ze swoim szkoleniowcem Tomaszem Kafarskim.

Gospodarze obudzili się po powrocie z szatni na boisko, a dobrych szans na doprowadzenie do remisu nie wykorzystali Maciej Kona oraz Robert Ziętarski. W 56. minucie Ziętarski wbiegł przed Mikołaja Biegańskiego i po dośrodkowaniu z rzutu rożnego wykonał strącenie na poprzeczkę. Do wyrównania zabrakło Chojnie centymetrów.

Z kolei po Skrze było widać trudy sobotniej batalii o miejsce w barażach z Garbarnią Kraków. Koncentrowała się ona na defensywie i miała sporo szczęścia. W 70. minucie było drugie uderzenie Chojniczanki w obramowanie. Tym razem minimalnie przestrzelił Mateusz Klichowicz po podaniu Artura Pląskowskiego. Drużyna z województwa pomorskiego organizowała festiwal zmarnowanych sytuacji podbramkowych, ale jedną zmarnowali też goście. Dawid Niedbała przegrał pojedynek z Pawłem Sokołem.

W drugim półfinale barażów zmierzą się Wigry Suwałki i KKS 1925 Kalisz.

Chojniczanka - Skra Częstochowa 0:1 (0:1) 0:1 - Daniel Pietraszkiewicz 29'

Chojniczanka: Paweł Sokół - Jan Mudra (84' Oskar Nowak), Marcin Grolik, Mateusz Bartosiak, Michał Grobelny - Mateusz Klichowicz, Maciej Kona (84' Paweł Czajkowski), Adrian Rakowski (77' Artur Golański), Robert Ziętarski (65' Artur Pląskowski) - Tomasz Mikołajczak, Szymon Skrzypczak (84' Serhij Napołow)

Skra: Mikołaj Biegański - Rafał Brusiło, Hubert Sadowski, Mariusz Holik, Daniel Pietraszkiewicz (68' Dawid Niedbała) - Karol Noiszewski, Piotr Nocoń - Krzysztof Napora, Maciej Kazimierowicz (79' Damian Warnecki), Lucjan Klisiewicz (46' Radosław Gołębiowski) - Kamil Wojtyra

Żółte kartki: Bartosiak, Rakowski, Grolik, Mikołajczak (Chojniczanka) oraz Klisiewicz, Nocoń (Skra)

Sędzia: Damian Sylwestrzak (Wrocław)

Czytaj także: Już wszystko jasne! Sprawdź, kto awansował do pucharów, a kto spadł z ligi Czytaj także: Lekcja skuteczności w meczu medalistów. Udzielił jej Raków Częstochowa

Wszystkie mecze 2. ligi piłki nożnej w Pilot WP, pierwszej TV online w Polsce! (link sponsorowany) 2. liga piłki nożnej w jednym miejscu. Transmisje wszystkich meczów obejrzysz na żywo, online, gdziekolwiek będziesz w Pilot WP.

Rywalizację 18 drużyn o najlepsze miejsca w tabeli, a tym samym wszystkie mecze 34 kolejek do zobaczenia online na kanałach 2. liga piłki nożnej za pośrednictwem platformy streamingowej Pilot WP. Dodatkowo, dla wszystkich którzy chcą obejrzeć rozgrywki później, będzie przygotowana biblioteka VOD, z rozegranymi meczami. Wystarczy wykupić pakiet "2. liga piłki nożnej" w Pilot WP, a razem z nim dostęp do kanałów 2. liga piłki nożnej oraz VOD z meczami.

To tutaj toczy się prawdziwa gra! Sportowe emocje gwarantowane!

Czy baraże o awans do Fortuna I ligi są atrakcyjnym rozwiązaniem?