Kontratak idealny. Zobacz kapitalną akcję piłkarzy Cadiz CF [wideo]

Zdjęcie okładkowe artykułu: Twitter / Canal+ Sport / Kontratak piłkarzy Cadiz
Twitter / Canal+ Sport / Kontratak piłkarzy Cadiz

Fantastyczną akcją popisali się w piątek piłkarze Cadiz CF. W wielkim stylu wyszli na prowadzenie w wyjazdowym starciu z Levante UD (2:2). To był podręcznikowy kontratak w wykonaniu gości.

W 32. minucie spotkania Levante UD - Cadiz CF rzut rożny wykonywali zawodnicy gospodarzy. Dośrodkowanie było jednak nieudane i piłkę przejęli goście.

Podanie otrzymał Alberto Perea, który bez zastanowienia, z pierwszej piłki, zagrał do Carlosa Akapo. Zawodnik z Gwinei Równikowej pomknął w stronę bramki.

28-latek wykonał kapitalny, kilkudziesięciometrowy rajd, nie wystraszył się ataku obrońcy gospodarzy, po czym strzelił bramkę na 2:1.

Radość piłkarzy gości nie trwała jednak zbyt długo. W 58. minucie do remisu doprowadził Gonzalo Melero. Spotkanie ostatecznie zakończyło się wynikiem 2:2.

Nie miało to jednak większego wpływu na układ tabeli. Oba zespoły miały już zapewnione utrzymanie, nie walczyły także o grę w europejskich pucharach. Podręcznikowy kontratak Cadiz CF będzie jednak zapamiętany na długo.