Mocne dośrodkowanie i Lewandowski strzela Freiburgowi efektownego gola podeszwą! [WIDEO]

Zdjęcie okładkowe artykułu: Materiały prasowe / Dugout / Na zdjęciu: Robert Lewandowski w meczu z Freiburgiem

Robert Lewandowski pędził ile sił, żeby wbiec na piąty metr, gdzie Alphonso Davies posłał silne dośrodkowanie. Musiał wykonać efektowny skok, aby dopaść piłkę, ale zrobił to idealnie i mógł się cieszyć z gola przeciwko Freiburgowi.

W grudniu 2019 roku Robert Lewandowski zdobył efektowną bramkę z Freiburgiem. Polakowi zawsze świetnie szło w starciach z tą drużyną (18 goli w 17 meczach) i tak było i w tym spotkaniu.

W 16. minucie Alphonso Davies popędził lewym skrzydłem, dostrzegł wbiegającego Lewandowskiego i posłał idealne dośrodkowanie pomiędzy defensywą a bramkarzem rywali. Polski napastnik, żeby sięgnąć piłkę, musiał jednak wykonać efektowny skok. Zrobił to doskonale, a dodatkowo trafił w piłkę podeszwą, co tylko utrudniło wykończenie całej sytuacji. Gola można zobaczyć w filmie poniżej.

Była to wówczas dziewiętnasta ligowa bramka polskiego napastnika. Mecz ostatecznie zakończył się zwycięstwem Bayernu Monachium 3:1, ale tak naprawdę rozstrzygnął się w ostatnich minutach. Dopiero w drugiej doliczonej minucie Joshua Zirkzee dał prowadzenie Bayernowi, a chwilę później Serge Gnabry przypieczętował zwycięstwo.

Lewandowski sezon 2019/2020 zakończył z dorobkiem 34 ligowych goli. Wygrał nie tylko mistrzostwo Niemiec, ale i Ligę Mistrzów.

W sobotę Lewandowski znów zagra przeciwko Freiburgowi (godz. 15:30). Dla kapitana reprezentacji Polski to niezwykle ważne starcie, bo jest już tylko o jedną bramkę od wyrównania rekordu wszech czasów Gerda Muellera (40 goli w jednym sezonie ligowym).

Poza osiemnastoma golami przeciwko Freiburgowi Lewandowski ma jeszcze siedem asyst. Więcej razy koledzy kończyli podania "Lewego" tylko w meczach z Wolfsburgiem (osiem asyst).

Ile goli strzeli Lewandowski przeciwko Freiburgowi?