eWinner II liga: GKS Katowice zagrał koszmarną pierwszą połowę

Zdjęcie okładkowe artykułu: WP SportoweFakty / Krzysztof Porębski / Na zdjęciu: GKS Katowice
WP SportoweFakty / Krzysztof Porębski / Na zdjęciu: GKS Katowice

Druga z rzędu porażka nie ułatwia GKS-owi Katowice drogi do awansu do Fortuna I ligi. Blisko podopiecznych Rafała Góraka znalazły się w tabeli między innymi Wigry Suwałki.

GKS Katowice przegrał 1:3 ze Śląskiem II Wrocław i wszystkie gole stracił w pierwszej połowie meczu przy Bukowej. Wypunktowanie zespołu z województwa śląskiego trwało 11 minut. Dwa uderzenia do bramki Bartosza Mrozka oddał Sebastian Bergier, a jedno Adrian Łyszczarz. Krótko po przerwie poderwać katowiczan do pościgu mógł Filip Kozłowski, ale nie wykorzystał rzutu karnego. Napastnik zrehabilitował się w 66. minucie, ale jego trafienie okazało się tylko honorowym.

GKS przegrał drugi mecz z rzędu, poprzednio nie poradził sobie z Garbarnią Kraków. Tylko dwa punkty tracą do niego Wigry Suwałki po zwycięstwie 1:0 z Sokołem Ostróda. Rozstrzygające uderzenie oddał Paweł Gierach w 69. minucie i było to efektowne trafienie. Brawurowy rajd podsumował strzałem ze znacznej odległości do siatki. Przymierzył przy samym słupku. Wigry obudziły się po nieudanym okresie i na ten moment umacniają się w strefie barażowej.

Prawdopodobnie do ostatniej kolejki będzie trwać walka o pozostanie na szczeblu centralnym. Nie poddała się w rywalizacji o utrzymanie Olimpia Grudziądz, która zwyciężyła 3:1 z imienniczką z Elbląga. Najskuteczniejszym zawodnikiem tego spotkania był autor dubletu Jose Embalo. Wynik ustalił, kiedy przeciwnik bronił się już w dziewięciu po czerwonych kartkach dla Patryka Burzyńskiego oraz Marcina Bawolika.

31. kolejka eWinner II ligi:

GKS Katowice - Śląsk II Wrocław 1:3 (0:3) 0:1 - Sebastian Bergier 34' 0:2 - Adrian Łyszczarz 39' 0:3 - Sebastian Bergier 45' 1:3 - Filip Kozłowski 65'

Olimpia Grudziądz - Olimpia Elbląg 3:1 (1:0) 1:0 - Jose Embalo 3' 1:1 - Mikołaj Gabor (sam.) 58' 2:1 - Mikołaj Gabor 68' 3:1 - Jose Embalo 84'

Sokół Ostróda - Wigry Suwałki 0:1 (0:0) 0:1 - Paweł Gierach 69'

Hutnik Kraków - KKS 1925 Kalisz 0:2 (0:1) 0:1 - Filip Kendzia 11' 0:2 - Nikodem Zawistowski 90'

Pogoń Siedlce - Błękitni Stargard 2:2 (1:1) 1:0 - Krzysztof Danielewicz 16' 1:1 - Mateusz Bochnak 45' 1:2 - Damian Niedojad 64' 2:2 - Marcin Kozłowski 80'

19 Bytovia Bytów 36 8 10 18 46:65 34

Wszystkie mecze 2. ligi piłki nożnej w Pilot WP, pierwszej TV online w Polsce! (link sponsorowany) 2. liga piłki nożnej w jednym miejscu. Transmisje wszystkich meczów obejrzysz na żywo, online, gdziekolwiek będziesz w Pilot WP.

Rywalizację 18 drużyn o najlepsze miejsca w tabeli, a tym samym wszystkie mecze 34 kolejek do zobaczenia online na kanałach 2. liga piłki nożnej za pośrednictwem platformy streamingowej Pilot WP. Dodatkowo, dla wszystkich którzy chcą obejrzeć rozgrywki później, będzie przygotowana biblioteka VOD, z rozegranymi meczami. Wystarczy wykupić pakiet "2. liga piłki nożnej" w Pilot WP, a razem z nim dostęp do kanałów 2. liga piłki nożnej oraz VOD z meczami.

To tutaj toczy się prawdziwa gra! Sportowe emocje gwarantowane!

Czy GKS Katowice awansuje w tym sezonie do Fortuna I ligi?