Puchar Francji. Radosław Majecki zatrzymał giganta! Show Mauro Icardiego

Zdjęcie okładkowe artykułu: Getty Images / Mateusz Slodkowski/SOPA Images/LightRocket / Na zdjęciu: Radosław Majecki

W ćwierćfinale Pucharu Francji Paris Saint-Germain nie pozostawiło złudzeń Angers i wygrało 5:0. Radosław Majecki zachował czyste konto, jego AS Monaco sprawiło niespodziankę w starciu z Olympique Lyon (2:0).

Podopieczni Mauricio Pochettino byli w bardzo dobrych nastrojach po czterech kolejnych zwycięstwach. Po pierwszej części gry PSG prowadziło z Angers 2:0. Pierwszego gola strzelił Mauro Icardi, następnie Vincent Manceau skierował piłkę do własnej bramki.

Sytuacja nie zmieniła się w drugiej połowie. Najpierw na listę strzelców wpisał się Neymar, ale to Icardi był w środę największą gwiazdą paryżan. Argentyński snajper skompletował hat-tricka i ustalił wynik na 5:0.

Niko Kovac zaufał Radosławowi Majeckiemu i postawił na niego od pierwszej minuty. Jak się później okazało, to był świetny ruch ze strony chorwackiego szkoleniowca.

Przyjezdni wykorzystali sytuacje w drugiej odsłonie. Zespół OL osłabił Sinaly Diomande, który musiał przedwcześnie opuścić murawę. W 53. minucie Wissam Ben Yedder trafił do siatki z jedenastu metrów. Osiem minut później Kevin Volland przypieczętował awans AS Monaco.

Majecki nie dał się pokonać. Warto zaznaczyć, że to było jego czwarte czyste konto w czwartym meczu Pucharu Francji. We wtorek w półfinale rozgrywek zameldowały się Montpellier HSC oraz GFA Rumilly Vallieres, czyli klub z czwartej ligi.

Paris Saint-Germain - Angers SCO 5:0 (2:0) 1:0 - Mauro Icardi 9' 2:0 - Vincent Manceau (s.) 23' 3:0 - Neymar 65' 4:0 - Mauro Icardi 68' 5:0 - Mauro Icardi 90'

Olympique Lyon - AS Monaco 0:2 (0:0) 0:1 - Wissam Ben Yedder (k.) 53' 0:2 - Kevin Volland 61'

Czytaj także: Bundesliga. Borussia Dortmund nadal w grze o Ligę Mistrzów. Pokaz nieskuteczności Haalanda Serie A: Juventus rozdrażniony efektownym golem. Obrońcy w rolach głównych

Majecki wywalczy miejsce w składzie AS Monaco?