Liga Mistrzów. Wyniki wtorkowych meczów

Zdjęcie okładkowe artykułu: PAP/EPA / ALESSANDRO DI MARCO / Na zdjęciu: Cristiano Ronaldo (z piłką) i Otavio (z lewej)

Znamy pierwszych dwóch ćwierćfinalistów Ligi Mistrzów. We wtorek awans zapewniły sobie zespoły Borussii Dortmund i FC Porto. Sporo emocji było w potyczce w Turynie. Z Ligą Mistrzów pożegnał się Juventus.

Dopiero dogrywka zadecydowała o tym, że do ćwierćfinału Ligi Mistrzów awansowało FC Porto eliminując Juventus.

Po regulaminowym czasie mistrzowie Włoch prowadzili 2:1. W dodatkowych dwóch kwadransach najpierw trafili goście, gospodarze odpowiedzieli chwilę później. Na więcej Juventus nie było już stać.

Cztery gole padły w drugim spotkaniu. Po wyjazdowym zwycięstwie nad Sevillą Borussia była bliżej awansu. W meczu rewanżowym niemiecki zespół prowadził już 2:0, goście zdołali wyrównać. Do doprowadzenia do dogrywki zabrakło im już jednak czasu.

Juventus FC - FC Porto 3:2 (2:1, 0:1) --> RELACJA 0:1 - Sergio Oliveira (k.) 19' 1:1 - Federico Chiesa 49' 2:1 - Federico Chiesa 63' 2:2 - Sergio Oliveira 115' 3:2 - Adrien Rabiot 116'

W pierwszym meczu: 1:2.

Awans: FC Porto.

Borussia Dortmund - Sevilla FC 2:2 (1:1) --> RELACJA 1:0 - Erling Haaland 35' 2:0 - Erling Haaland (k.) 54' 2:1 - Youssef En-Nesyri (k.) 68' 2:2 - Youssef En-Nesyri 90+6'

W pierwszym meczu: 3:2.

Awans: Borussia Dortmund.