La Liga. Atletico Madryt wróciło na zwycięską ścieżkę

Zdjęcie okładkowe artykułu: PAP/EPA / MIGUEL ANGEL MOLINA / Na zdjęciu: mecz Granada CF - Atletico Madryt
PAP/EPA / MIGUEL ANGEL MOLINA / Na zdjęciu: mecz Granada CF - Atletico Madryt

Po poniedziałkowej stracie punktów w doliczonym czasie meczu z Celtą Vigo, w sobotniej potyczce z Granadą Atletico Madryt sięgnęło po komplet "oczek". Dzięki trzem punktom lider La Ligi uciekł w tabeli Realowi Madryt i Barcelonie.

Lider La Ligi Atletico Madryt wróciło na zwycięską ścieżkę. W poniedziałek zespól Diego Simeone był blisko wygranej nad Celtą Vigo. Jednak goście w doliczonym czasie doprowadzili do remisu.

W sobotę zespół z Madrytu rywalizował na wyjeździe z Granadą. Gole w potyczce padały po przerwie. Na trafienie Marcosa Llorente w 63. minucie 180 sekund później odpowiedział Yangel Herrera. Zwycięskiego gola dla Atletico w 74. minucie zdobył Angel Correa.

Dzięki trzem punktom lider La Ligi ma nad Realem Madryt osiem punktów przewagi i jedno spotkanie rozegrane mniej. Królewscy w niedzielę zagrają na własnym stadionie z Valencią.

Granada CF - Atletico Madryt 1:2 (0:0) 0:1 - Llorente 63' 1:1 - Herrera 66' 1:2 - Correa 74'

Celta Vigo - Elche CF 3:1 (2:0) 1:0 - Mina 45' 2:0 - Mendes 45+2' 2:1 - Rigoni 50' 3:1 - Mina 68'

Atletico Madryt zostanie mistrzem Hiszpanii?