Serie A: remis w starciu polskich obrońców. Kamil Glik był bliżej zwycięstwa

Zdjęcie okładkowe artykułu: PAP/EPA / MARIO TADDEO / Na zdjęciu: Bartosz Bereszyński (z lewej)
PAP/EPA / MARIO TADDEO / Na zdjęciu: Bartosz Bereszyński (z lewej)

Kamil Glik i Bartosz Bereszyński regularnie grają ze sobą w reprezentacji Polski. W niedzielę stanęli po przeciwnych stronach boiska, a ich kluby podzieliły się punktami. Benevento Calcio zremisowało 1:1 z UC Sampdorią.

Benevento Calcio zagrało z Sampdorią pierwszy mecz po powrocie do ligi włoskiej. Była to atrakcyjna konfrontacja, w której beniaminek dał do zrozumienia, że będzie konkurencyjny w elicie i odwrócił wynik 0:2 na 3:2. Później gra podopiecznych Filippo Inzaghiego zbierała różne recenzje, ale osiągane przez nich wyniki wystarczą do zajmowania miejsca ponad strefą spadkową.

Rewanż w Benewencie był ostrożniejszym meczem z mniejszą dramaturgią i liczbą sytuacji podbramkowych. Zadowoleni z tego byli głównie obrońcy. Filarem defensywy gospodarzy jest Kamil Glik, a na prawej stronie w Sampdorii gra Bartosz Bereszyński. Obaj byli w tym sezonie kapitanami swoich włoskich klubów, są ważnymi postaciami w szatniach. W niedzielę z opaską grał Bereszyński.

Pierwsza połowa zakończyła się bezbramkowym remisem, a w niej cztery strzały celne i cztery żółte kartki. Napomnienia trafiały głównie na konto zawodników Benevento, a groźniejsi w ofensywie byli gracze Sampdorii. Lorenzo Montipo uratował zespół Glika w dwóch sytuacjach. Czarownice nie potrafiły zatrudnić bramkarza przeciwnika żadnym strzałem już przez 135 minut od początku rundy rewanżowej.

Licznik powinien zostać zatrzymany krótko po przerwie. Po raz pierwszy pomyliła się obrona z Bereszyńskim, a Gianluca Caprari oddał strzał pół metra obok bramki Sampdorii. W 55. minucie druga szansa Caprarego i tym razem już wykorzystana. Z ostrego kąta trafił na 1:0 dla Benevento. Spokojnego rozegrania gospodarzy nie potrafili przerwać defensorzy, a nierozgrzany Emil Audero zachował się źle między słupkami.

Sampdoria nie zachwycała w pierwszej połowie, a po przerwie już kompletnie nie kleiła się jej gra. Kamil Glik z reguły czuje się dobrze w głębokiej obronie, więc operował w naturalnym dla siebie środowisku. Od 46. do 80. minuty beniaminek nie pozwolił przeciwnikom na oddanie strzału celnego. Sampdoria wyrównała dopiero w końcówce. Keita Balde Diao wepchnął piłkę z bliska do siatki po dograniu Mikkela Daamsgaarda. Gol na 1:1 był ostatni w meczu. Pojedynek miał różne fazy i podział punktów nikogo nie skrzywdził.

Benevento Calcio - UC Sampdoria 1:1 (0:0) 1:0 - Gianluca Caprari 55' 1:1 - Keita Balde Diao 80'

Benevento: Lorenzo Montipo - Fabio Depaoli, Kamil Glik, Alessandro Tuia (83' Luca Caldirola), Federico Barba - Riccardo Improta (75' Daam Foulon), Pasquale Schiattarella, Artur Ionita - Roberto Insigne (67' Nicolas Viola), Gianluca Caprari (75' Marco Sau) - Gianluca Lapadula (82' Giuseppe Di Serio)

Sampdoria: Emil Audero - Bartosz Bereszyński, Lorenzo Tonelli (64' Maya Yoshida), Omar Colley, Tommaso Augello - Antonio Candreva (64' Mikkel Damsgaard), Adrien Silva (77' Valerio Verre), Morten Thorsby (77' Albin Ekdal), Jakub Jankto - Ernesto Torregrossa (77' Fabio Quagliarella), Keita Balde Diao

Żółte kartki: Tuia, Improta, Depaoli, Ionita (Benevento) oraz Silva, Tonelli (Sampdoria)

Sędzia: Gianluca Aureliano

Czy Benevento Calcio utrzyma się w tym sezonie w Serie A?