Francuskie media zachwycone Arkadiuszem Milikiem. "Pokazał, jak może być cenny"

Zdjęcie okładkowe artykułu: Getty Images / Olympique de Marseille / Na zdjęciu: Arkadiusz Milik
Getty Images / Olympique de Marseille / Na zdjęciu: Arkadiusz Milik

Arkadiusz Milik w starciu przeciwko RC Lens zdobył swoją pierwszą bramkę dla Olympique Marsylia. Francuskie media zachwycają się grą reprezentanta Polski i uważają, że będzie on cennym nabytkiem.

"L'Equipe": Milik pokazał, jak cenny może być dla drużyny

Polski napastnik zagrał przez 60 minut w meczu przeciwko RC Lens i zdobył pierwszą bramkę dla Olympique Marsylia. Zdaniem "L'Equipe", Arkadiusz Milik może odmienić grę swojego zespołu. "Pokazał, jak cenny może być dla drużyny. Był bardzo aktywny, oddał kilka strzałów. Strzelił swojego pierwszego gola, niczym lis dopadł do piłki. Mógł mieć asystę przy golu Thaivina, ale ten nie nastawił celownika. Polski napastnik pojawił się jako znak nadziei w kryzysie Olympique" - ocenił Milika francuski dziennik.

Football.fr: pierwszy gol Milika

Portal football.fr zespół z Marsylii nazwał "roztrzęsionym, ale odważnym". Przypomniano, że Olympique do przerwy prowadził 2:0, a jedną z bramek zdobył Milik. "To było jego pierwsze trafienie dla OM. Wyszedł do piłki i zamknął dogranie. Zmęczony OM po powrocie na boisko po przerwie nie był już tym samym zespołem" - dodano.

"France Football": Milik "dał kawior" Thauvinowi

W pomeczowej relacji "France Football" poświęcił kilka zdań Milikowi. Zauważono, że Polak miał kilka okazji do strzelenia gola. "Po tym, jak Alvaro strzelił z woleja, Milik dobił piłkę. To było jego pierwsze trafienie. Później mógł mieć asystę. 'Dał kawior" Thauvinowi, ale ten w świetnej sytuacji nie trafił w bramkę" - opisano w ten sposób akcję z 49. minuty, gdy Milik mógł strzelać, ale podał do lepiej ustawionego kolegi z drużyny. Ten zmarnował jednak stuprocentową sytuację.

RMC Sport: Alvaro pozwolił Milikowi na strzelenie gola

Na grę Milika zwrócili też uwagę dziennikarze RMC Sport. "Alvaro Gonzalez, wyraźnie otrząśnięty po porannej kłótni z policjantem, pozwolił polskiemu debiutantowi Arkadiuszowi Milikowi na strzelenie pierwszego gola w nowych barwach" - czytamy we francuskim portalu. Do tego na okładce pomeczowej relacji umieszczono właśnie Milika.

90min.com: pierwszy gol i eksplozja na Twitterze

Serwis 90min.com zauważył, jak entuzjastycznie na pierwsze trafienie Milika zareagowali kibice Olympique Marsylia. Jego trafienie wywołało wręcz eksplozję postów na Twitterze. "Po podaniu Alvaro Milik wyrwał się i dzięki subtelnemu ruchowi strzelił gola. To pierwsze jego trafienie i już wywołał szaleństwo na Twitterze. To osiągnięcie wywołało zamieszanie w mediach społecznościowych" - relacjonuje portal.