La Liga. Atletico Madryt uciekło Realowi

Zdjęcie okładkowe artykułu: PAP/EPA / Roman Rios / Na zdjęciu: radość piłkarzy Atletico Madryt
PAP/EPA / Roman Rios / Na zdjęciu: radość piłkarzy Atletico Madryt

Atletico Madryt wykorzystało sobotnią wpadkę Realu Madryt. Lider La Ligi w niedzielę pokonał 4:2 w potyczce wyjazdowej Cadiz FC i nad wiceliderem ma już dziesięć punktów przewagi, a także jedno spotkanie rozegrane mniej.

Nie do zatrzymania w La Lidze jest lider Atletico Madryt. Zespół Diego Simeone wykorzystał sobotnią porażkę Realu Madryt.

W wyjazdowej potyczce z Cadizem goście w 28. minucie objęli prowadzenie. Do siatki trafił imponujący skutecznością Luis Suarez. Miejscowi odpowiedzieli siedem minut później. Jednak na przerwę to drużyna z Madrytu zeszła prowadząc. Bramkę zdobył Saul Niguez.

Pięć minut po zmianie stron Suarez wykorzystał rzut karny. Gospodarze ponownie złapali kontakt, ale marzeń o remisie dwie minuty przed końcem pozbawił ich Koke.

Atletico nad Realem ma dziesięć punktów przewagi i jedno spotkanie rozegrane mniej.

Cadiz CF - Atletico Madryt 2:4 (1:2) 0:1 - Suarez 28' 1:1 - Negredo 35' 1:2 - Saul 44' 1:3 - Suarez (k.) 50' 2:3 - Negredo 71' 2:4 - Koke 88'

Getafe CF - Deportivo Alaves 0:0

Czytaj także: La Liga. Ogromna wpadka Realu Madryt. Może zaważyć o losach mistrzostwa Hiszpanii Puchar Króla: znamy wszystkich ćwierćfinalistów. Pogromcy Realu Madryt odpadli