Bundesliga. Bartosz Białek przed dużą szansą. Może zagrać od pierwszej minuty

Zdjęcie okładkowe artykułu: Getty Images / Ralf Treese/DeFodi Images / Na zdjęciu: Bartosz Białek
Getty Images / Ralf Treese/DeFodi Images / Na zdjęciu: Bartosz Białek

Bartosz Białek prawdopodobnie wyjdzie w pierwszej jedenastce Wolfsburga w niedzielnym meczu z Freiburgiem. Wszystko przez kontuzję Wouta Weghorsta.

Napastnik zasilił niemiecką drużyną w sierpniu minionego roku. KGHM Zagłębie Lubin zarobiło 5 mln euro na Bartoszu Białku. Młodzieżowy reprezentant Polski związał się czteroletnim kontraktem z VfL Wolfsburg.

W tym sezonie Bundesligi Białek wygrał już rywalizację z Danielem Ginczkiem i pełni funkcję zmiennika Wouta Weghorsta. Najczęściej występuje w roli dżokera, tylko w jednym meczu zagrał od pierwszej minuty. Do tej pory 9 razy pojawił się na murawie i zdobył 2 bramki.

Wszystko wskazuje na to, że 19-latek w najbliższym spotkaniu znajdzie się w wyjściowym składzie Wolfsburga. Dziennik "Bild" poinformował, że Weghorst przedwcześnie zakończył czwartkowy trening i będzie wyłączony z gry. Nie sprecyzowano jednak, jak długo potrwa przerwa holenderskiego snajpera.

Zespół Olivera Glasnera spisuje się nadspodziewanie dobrze od początku rozgrywek ligowych. Po 18 rozegranych kolejkach Wilki znajdują na 4. pozycji w tabeli.

Mecz VfL Wolfsburg - SC Freiburg odbędzie się w niedzielę 31 stycznia. Pierwszy gwizdek sędziego zaplanowany jest na godz. 18:00.

Czytaj także: Bundesliga. 1.FSV Mainz nie poszedł za ciosem. VfB Stuttgart wypunktował rywala Transfery. Zamieni Bundesligę na Super Lig? Marcin Kamiński na celowniku klubu z Turcji

Czy Wolfsburg powalczy o wyższe cele w tym sezonie?