Puchar Króla. Barcelona przegrywała. Pomogło "kopiuj - wklej"

Zdjęcie okładkowe artykułu: PAP/EPA / KIKO HUESCA / Na zdjęciu: piłkarze FC Barcelona
PAP/EPA / KIKO HUESCA / Na zdjęciu: piłkarze FC Barcelona

Rayo Vallecano napędziło trochę strachu drużynie Barcelony w meczu 1/8 finału rozgrywek o Puchar Króla. Gospodarze po przerwie objęli prowadzenie, jednak dwie niemal bliźniacze akcje gości odmieniły losy potyczki.

W poprzedniej rundzie Barcelona awans do kolejnej rundy Pucharu Króla wywalczyła po dogrywce. W meczu z walczącym o awans do La Ligi Rayo Vallecano wybrańcy Ronalda Koemana nie chcieli po raz kolejny, już czwarty w styczniu, rozgrywać dodatkowych dwóch kwadransów.

Rywal Rayo Vallecano miał swoje plany i długo potrafił stawiać się wyżej notowanemu rywalowi. Goście jednak w premierowej odsłonie kilka razy poważniej zagrozili Stole Dimitrevskiemu.

W 11. minucie wracający do gry po kartkowej przerwie Lionel Messi dogrywał z rzutu wolnego. Z dośrodkowania wyszedł strzał, bramkarz odbił piłkę. Sześć minut później Argentyńczyk dograł na piąty metr, Frenkie De Jong wślizgiem atakował piłkę, która odbiła się od poprzeczki i wróciła w ręce bramkarza.

Przed przerwą przyjezdni przyspieszyli grę i dążyli do zdobycia bramki. W 35. minucie Francisco Trincao znalazł się w sytuacji sam na sam, ale uderzył w bramkarza. Poprawiał niemal do pustej bramki Riqui Puig, jednak został przyblokowany i futbolówka trafiła w słupek.

Po zmianie stron wciąż atakowali goście. W 48. minucie Messi uderzył z rzutu wolnego, piłka odbiła się od poprzeczki i wyszła na aut. Gościom brakowało spokoju w polu karnym rywala.

Miejscowym po niespełna kwadransie udało się wypchnąć rywala od okolic własnego pola karnego. W 61. minucie zewnętrzną częścią stopy sprzed szesnastki uderzył Fran Garcia, Neto złapał piłkę.

Dwie minuty później gospodarze zdobyli bramkę. Alvaro Garcia ruszył lewą stroną, wpadł w pole karne, jego dogranie odbił Neto. Wprost pod nogi Frana Garcii, który z bliska trafił do bramki.

Podrażniona Barcelona zaatakowała. W 65. minucie gola zdobył De Jong, jednak ze spalonego. Trzy minuty później Ronald Koeman przeprowadził trzy zmiany. Chwilę później był remis. Zagranie do Antoine Griezmanna, który uciekł obrońcom i z pola karnego podał do Messiego. Argentyńczyk strzałem z kilku metrów umieścił futbolówkę w siatce.

Barcelona chciała w regulaminowym czasie zakończyć mecz. Dziesięć minut przed końcem wicemistrzowie Hiszpanii wyszli na prowadzenie. To była niemal kopia akcji przy wyrównującym golu. Messi podał do Jordiego Alby, a ten na piąty metr do De Jonga. Holender z bliska trafił do bramki.

Na to trafienia Rayo Vallecano nie było w stanie odpowiedzieć. Barcelona w ćwierćfinale rozgrywek o Puchar Króla.

Rayo Vallecano - FC Barcelona 1:2 (0:0) 1:0 - Fran Garcia 63'  1:1 - Leo Messi 69' 1:2 - Frenkie De Jong 80'

Rayo Vallecano: Stole Dimitrievski - Mario Hernandez (83' Luis Advincula), Alejandro Catena, Esteban Saveljich, Ivan Martos (83' Isi Palazon), Fran Garcia - Andres Martin (71' Mario Suarez), Jonathan Montiel (57' Jonathan Montiel), Santi Comesana, Yacine Qasmi (71' Antonin Cortes) - Oscar Trejo.

FC Barcelona: Murara Neto Norberto - Oscar Mingueza, Ronald Araujo, Clement Lenglet, Junior Firpo (68' Pedri) - Riqui Puig (68' Jordi Alba), Sergio Busquets, Frenkie De Jong - Francisco Trincao (68' Ousmane Dembele), Lionel Messi, Antoine Griezmann (85' Martin Braithwaite).

Żółte kartki: Comesana, Trejo, Suarez (Vallecano) oraz Dembele, Braithwaite (Barcelona).

Sędzia: Guillermo Cuadra.

* * *  Sevilla FC - Valencia CF 3:0 (3:0) 1:0 - de Jong 20' 2:0 - de Jong 33' 3:0 - Rakitić 38'

UD Almeria - Osasuna Pampeluna 0:0 k. 5:4