"Jeden z najpiękniejszych wieczorów w karierze". Tak trzecioligowiec wyeliminował Real [WIDEO]

Zdjęcie okładkowe artykułu: Twitter / TVP Sport / Bramka CD Alcoyano w meczu z Realem
Twitter / TVP Sport / Bramka CD Alcoyano w meczu z Realem

To była jedna z największych niespodzianek ostatnich lat. Real Madryt sensacyjnie odpadł z Pucharu Króla po porażce z beniaminkiem III ligi hiszpańskiej CD Alcoyano. Zobacz, jak do tego doszło.

Real Madryt dominował w meczu z beniaminkiem III ligi i grał z przewagą jednego zawodnika. Mimo to podopiecznym Zinedine'a Zidane'a nie awansowali do 1/8 finału Pucharu Króla.

"Królewscy" sensacyjnie przegrali po dogrywce z CD Alcoyano 1:2, choć początkowo nic na to nie wskazywało. Tuż przed przerwą na 1:0 strzelił Eder Militao.

Później do siatki trafiali już tylko gospodarze. W 81. minucie do wyrównania doprowadził Jose Solbes. Konieczne było przeprowadzenie dogrywki.

Decydującą akcję miejscowi przeprowadzili w 115. minucie. Wyprowadzili kontratak, po którym piłkę w polu karnym otrzymał Ali Diakite. Ten podał na piąty metr do Juanana. Oddał strzał i pokonał Andrija Łunina.

Gracze Alcoyano utrzymali prowadzenie i ostatecznie awansowali do 1/8 finału rozgrywek. "Piłkarze Alcoyano zapewnili sobie jeden z najpiękniejszych wieczorów w karierze" - czytamy na łamach TVP Sport.

Czytaj także: - Wielki wstyd i upokorzenie. Hiszpańskie media miażdżą piłkarzy Realu Madryt - Tego jeszcze w Polsce nie było. Drakońska kara za doping dla piłkarzy!

Czy CD Alcoyano wejdzie do ćwierćfinału Pucharu Króla?