Bundesliga. Youssoufa Moukoko z wielkim osiągnięciem. Zobacz, jak zapisał się w historii (wideo)

Zdjęcie okładkowe artykułu: Twitter / Canal+ Sport / Youssoufa Moukoko najmłodszym strzelcem gola w Bundeslidze

Piątkowy mecz w Berlinie przyniósł niemałą sensację. 1.FC Union pokonał Borussię Dortmund 2:1. Przy tej okazji w historii Bundesligi zapisał się Youssoufa Moukoko.

Czuć, że 1.FC Union Berlin jest na fali. Przed tygodniem zremisował z Bayernem Monachium, a tym razem pokonał Borussię Dortmund 2:1. Youssoufa Moukoko na długo zapamięta ten mecz.

16-latek bardzo dobrze prezentował się na boisku. Pod koniec pierwszej połowy stanął przed szansą na otwarcie wyniku spotkania. Wówczas jednak jedynie ostemplował słupek.

Co się odwlecze, to nie uciecze. W 60. minucie Guerreiro posłał świetne i precyzyjne podanie do Moukoko, a ten oszukał obrońców i potężnym strzałem doprowadził do wyrównania.

Tym samym został najmłodszym strzelcem gola w historii Bundesligi. Miał dokładnie 16 lat i 28 dni. To dodało wiatru w skrzydła nastolatka, który rozpoczął polowanie na kolejne trafienie.

Ostatecznie młody Niemiec zakończył mecz z jedną bramką, a jego drużyna musiała przełknąć gorycz porażki.

Youssoufa Moukoko określa się niemałym talentem. - Jest o wiele lepszy, niż ja byłem w jego wieku - przekonywał niedawno fenomenalny Erling Haaland. - Będzie następcą Messiego - zapowiada z kolei Samuel Eto'o.

Zobacz bramkę Moukoko:

Czytaj także: > FIFA The Best. Robert Lewandowski był w szoku! Wszystko za sprawą tego połączenia wideo > Polska - Islandia. Termin meczu potwierdzony. Poznań gospodarzem