Serie A: totalne rozczarowanie Lazio. Ligowy średniak rozmontował rzymian

Zdjęcie okładkowe artykułu: PAP/EPA / ANGELO CARCONI / Na zdjęciu: Tolgay Arslan (z lewej) oraz Ciro Immobile (z prawej)

Lazio zamiast zbliżyć się do czołówki i podbudować się dobrym wynikiem przed meczem z Borussią Dortmund, zaprezentowało się źle i przegrało 1:3 z Udinese Calcio.

Lazio prezentuje się na miarę możliwości w Lidze Mistrzów. Po zwycięstwie z Zenitem Sankt Petersburg brakuje mu do awansu minimum punktu w meczu na Stadio Olimpico z Club Brugge. Zanim konfrontacja z zespołem z Belgii, jeszcze wyprawa do Dortmundu, a Biancocelesti mają możliwość zdobycia nawet pierwszego miejsca w grupie w razie pokonania Borussii. W niedzielę w Rzymie nie powiało jednak optymizmem.

Lazio mogło przybliżyć się do czołówki ligi włoskiej, ponieważ w sobotę stracili już punkty US Sassuolo, Juventus FC oraz Atalanta BC. Podopieczni Simone Inzaghiego grali u siebie z Udinese Calcio, a z tym przeciwnikiem mieli dobry bilans. Tym razem jednak kompletnie rozczarowali mimo silnego zestawienia.

Trener Lazio miał do dyspozycji prawie wszystkich ważnych zawodników. Dokonał drobnych korekt w jedenastce. Thomas Strakosha stanął w bramce po koronawirusie, a zastąpił Pepe Reinę. W środku pola wystąpił Danilo Cataldi zamiast Lucasa Leivy oszczędzanego na mecz z Borussią. Na ławce rezerwowych spędził mecz Sergej Milinković-Savić, który miał przerwę w treningach z powodu koronawirusa. Dlatego ponownie można było zobaczyć Marco Parolo.

Teoretycznie osłabiona była ofensywa Udinese, ponieważ została złożona bez Kevina Lasagni, Stefano Okaki czy Iliji Nestorovskiego. To jednak przyjezdni prezentowali się lepiej w pierwszej połowie i atakowali ciekawiej. Tolgay Arslan strzelił na 1:0 zza pola karnego w 18. minucie, a w czasie doliczonym prowadzenie Udinese podwoił Ignacio Pussetto po rzucie rożnym. Dobrze w szeregach gości prezentował się Roberto Pereyra, który tak jak Rodrigo De Paul zaliczył asystę.

W przerwie od razu trzy zmiany w drugiej linii Lazio. Skreśleni w tym meczu przez Inzaghiego zostali wspomniani Parolo, Cataldi, a także Adam Marusić. Wielkiego ożywienia w poczynaniu Biancocelestich to nie spowodowało. Po godzinie nie mieli nawet przewagi pod względem posiadania piłki. W całej drugiej połowie nie zmienił się dystans między drużynami. Fernando Forestieri strzelił na 3:0, ale akurat na tego gola była odpowiedź Ciro Immobile, który trafił na 1:3 z rzutu karnego.

Lazio - Udinese Calcio 1:3 (0:2) 0:1 - Tolgay Arslan 18' 0:2 - Ignacio Pussetto 45' 0:3 - Fernando Forestieri 71' 1:3 - Ciro Immobile (k.) 74'

Lazio: Thomas Strakosha - Patric (76' Andreas Pereira), Francesco Acerbi, Stefan Radu - Manuel Lazzari, Marco Parolo (46' Jean-Daniel Akpa-Akpro), Danilo Cataldi (46' Lucas Leiva), Luis Alberto (63' Felipe Caicedo), Mohamed Fares (46' Adam Marusić) - Ciro Immobile, Joaquin Correa

Udinese: Juan Musso - Rodrigo Becao, Bram Nuytinck, Samir - Jens Stryger Larsen, Rodrigo De Paul, Tolgay Arslan (57' Mato Jajalo), Roberto Pereyra, Marvin Zeegelaar (57' Nahuel Molina) - Fernando Forestieri (80' Walace), Ignacio Pussetto

Żółte kartki: Fares, Leiva, Akpa-Akpro (Lazio) oraz Arslan, Samir, Musso (Udinese)

20 Parma Calcio 1913 38 3 11 24 39:83 20

Czytaj także: Juventus nie poradził sobie z beniaminkiem. Kamil Glik w skutecznej obronie Czytaj także: Atalanta zostawiła formę na Anfield. Paweł Dawidowicz pomógł podbić Bergamo

Czy Lazio wygra mecz z Borussią Dortmund w Lidze Mistrzów?