Serie B: Mariusz Stępiński idzie za ciosem. Uczcił golem powrót do Werony

Zdjęcie okładkowe artykułu: Getty Images / Jonathan Moscrop / Na zdjęciu: Mariusz Stępiński
Getty Images / Jonathan Moscrop / Na zdjęciu: Mariusz Stępiński

Mariusz Stępiński jest w tym sezonie najskuteczniejszym Polakiem na włoskich boiskach. Gol napastnika US Lecce przyczynił się tym razem do zwycięstwa 2:1 z Chievo Werona. Decydująca bramka padła po wejściu na boisko Marcina Listkowskiego.

Mariusz Stępiński przeniósł się do US Lecce na początku sezonu z Hellasu Werona, w którym nie mógł liczyć na regularną grę u trenera Ivana Juricia. W zespole prowadzonym przez Eugenio Coriniego jest podstawowym napastnikiem, a w czterech z ostatnich pięciu występów strzelił minimum gola.

Były reprezentant Polski zapewnił Lecce prowadzenie 1:0 w 20. minucie. W momencie dośrodkowania Massimo Cody schował się za plecami dwóch obrońców Chievo Werona i strzelił głową obok Andrei Seculina. W ten sposób Stępiński przypomniał o sobie na Stadio Marcantonio Bentegodi. W tym miejscu rozgrywał domowe mecze w barwach Hellasu i Chievo.

Zespół Stępińskiego nie nacieszył się prowadzeniem. Już w 22. minucie Luca Garritano doprowadził swoim strzałem do remisu 1:1 i taki rezultat utrzymywał się do końca podstawowego czasu. W 81. minucie wszedł na boisko z ławki rezerwowych Marcin Listkowski, a w doliczonym czasie zmiennik Stępińskiego - Filippo Falco strzelił gola na 2:1 dla Lecce.

Mariusz Stępiński jest najskuteczniejszym Polakiem na włoskich boiskach w tym sezonie. Od początku rozgrywek zdobył cztery bramki w lidze i jedną w Pucharze Włoch. W klasyfikacji strzelców Serie B wyprzedzają go wyłącznie kompan z zespołu Massimo Coda oraz Francesco Forte z Venezii. Czwarte zwycięstwo z rzędu dało klubowi z południa Italii pozycję lidera.

Chievo Werona - US Lecce 1:2 (1:1) 0:1 - Mariusz Stępiński 20' 1:1 - Luca Garritano 22' 1:2 - Filippo Falco 90'

Czytaj także: Zlatan Ibrahimović czaruje. AC Milan wygrał na szczycie tabeli z SSC Napoli Czytaj także: Kamil Glik odetchnął. Benevento Calcio z czystym kontem i zwycięstwem

Czy Mariusz Stępiński zagra jeszcze w przyszłości w Serie A?